Держава повісила на кожного українця борг у 6 тисяч гривень

Валовий зовнішній борг України перевищив 100 млрд доларів, і це без урахування останнього кредиту МВФ. Повертають позику, обкладаючи українців податками.

За чотири роки (з 2004 по 2008) валовий зовнішній борг України зріс учетверо – з 24 млрд доларів до більш ніж 100 мільярдів. І це без врахування останнього кредиту від МВФ.

Дві третини цієї суми Україна отримали ззовні. Решту - в середині країни. За кордоном найбільшим кредитором виступив Міжнародний валютний фонд, на другому місці - Світовий банк. Більше мільярда доларів Київ винен російському урядові, наполовину менше заборгував Європейському банку реконструкції та розвитку.

Повертають борги, звісно, з бюджету. Тобто з грошей всіх, хто працює та отримує заробітну платню, адже єдине наразі джерело наповнення бюджету – це податки.

Якщо розділити суму державного боргу у гривнях - це близько 280 мільярдів - на сорок шість мільйонів українців, вийде, що кожен громадянин народжується вже з боргом у 6 тисяч гривень.

У гонитві за кредитами на початку незалежності українська влада винайшла власне ноу-хау. Вона не лише сама позичала гроші, а ще й гарантувала повернення боргів комерційних структур. Тобто, отримала якась фірма позику, не розрахувалась - і держава повертала замість неї гроші. Знову-таки з бюджету.

Ця практика існувала включно до 1999 року. Бізнес за цей час набрав таких кредитів на два з половиною мільярди доларів і зрештою більша частина приватних боргів лягла на державні плечі. Під державні гарантії купували нафтопродукти, виробниче обладнання для українських заводів, медикаменти, насіння, зерно, сільгосптехніку.

І в найближчому майбутньому такі борги можуть збільшитися. Цьогоріч держава поновила практику дев'яностих. І знову гарантує повернення чужих кредитів. Щоправда, як запевняють в уряді, борги комерційних структур з бюджету більше не погашатимуть. Тепер ручаються за державні підприємства.

Однак не всі фінансисти цьому вірять. Державний борг України в останні два роки зростає надто стрімко. Кредитами латають бюджетні дірки, яких через кризу стає усе більше. Повертати позики з кожним роком треба дедалі більше, але для цього треба, щоб українці заробляли дедалі краще.

Що відбувається нині з державним боргом і як його повертати, - дивіться у сюжеті ТСН.варти.

Читайте також:

Європа прогнозує обвал української валюти

Україна витратить четвертий транш кредиту МВФ на дефіцит бюджету

Державний борг України зменшився на 200 млн доларів

Валовий зовнішній борг України перевищив 100 млрд доларів

ВідеоБорги українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: