Боротьба з раком дивовижно змінила долю двох українок

Дві спільні історії двох справжніх жінок. Одну жінку звати Олена. Зараз вона киянка. А іншу звати Наталка і живе вона у Нью-Йорку. Їх розділяє океан і об'єднує рак.

У Нью-Йорку міс "Україна-96" Наталя Швачко влаштувала унікальне доброчинне дефіле. Зібрані 200 тисяч доларів підуть в Україну для профілактики захворювань на рак.

Частина цих грошей могла б подовжити життя і незвичайній онкохворій Олені із Києва. Урятувати цю жінку може тільки диво. Утім, незважаючи на страшенний біль і знання того, що жити залишилося недовго - Олена щаслива.

Дві спільні історії двох справжніх жінок. Одну жінку звати Олена. Зараз вона киянка. А іншу звати Наталка і живе вона у Нью-Йорку. Їх розділяє океан і об'єднує рак. Болюча онкотема торкнулась обох, щоправда, по-різному.

Олена розмовляла з деревами і вперше по-справжньому дивилася на світ. Їй так хотілось жити. 2003-го Олені ставлять діагноз - рак шкіри. Тоді вона одужує. Утім за 5 років хвороба повертається.

Вона сидить на таблетках і якось дуже просто і спокійно говорить про смерть. Врятувати Олену може хіба що диво. Меланома дала метастази у голову.

Як і більшість із нас про рак Олена не думала. В сім`ї хворих не було, друзів також, отож напередодні Нового року і восьмого березня її рідним домом ставав солярій. Олена була впевнена, що сонячні промені корисні, нехай вони й штучні.

Рак - одна з головних причин смерті у всьому світі. За прогнозами ВООЗ - кількість онкосмертей зростатиме, і за 10 років ця цифра сягне 12-ти мільйонів. Близько 30% смертей можна попередити. Куріння являється головним фактором ризику розвитку раку.

Нью-йоркський Манхетен чимось подібний на величезне поле для гри у морський бій, тут навіть заблукати складно, адже вулиці називають номерами. На перетині п"ятої і 29 -сьогодні ввечері - українська мода, доброчинний фешн-показ.

До Нью-Йорку українських дизайнерів запросила Наталя Швачко. Після конкурсу 1996 року білявку із Донеччини запрошують до Нью-Йорку. Вона змінює колір волосся і продовжує кар'єру моделі.

Першому чоловіку Наталі було під шістдесят. З американським мільйонером Чарльзом Котиком вони були разом шість років. 2005-го він помер.

Зараз у неї нове життя і новий чоловік - колишній українець, а тепер ньюйорківець фінансист Михайло Седой, але про минуле Наталя пам'ятає.

Її тато помер через рак, коли Наталі було 12 років. Рак також забрав життя її чоловіка.

Тоді 12-річною дівчинкою вона мріяла вирости і зробити так, щоб ніхто ніколи не вмирав. Дитячий максималізм із віком минув. Замість нього з'явилася ціль. У Нью-Йорку Наталя Швачко створила український доброчинний онкофонд.

"Я хочу вплинути, щоб тривалість життя у людей стала більше, щоб люди знали, що вони повинні зробити, що повинні робити, щоб не померти від раку", - каже Наталя.

На останньому поверсі манхетенського хмарочосу із самого ранку кипіла робота. Українські дизайнери привезли сюди найкраще.

"Є дуже відвертість велика серед молоді і навіть я б сказала брутальність, мені б хотілося оцей сексуальності жіночої, але такої ліричної і дуже неагресивної, а навпаки дуже вишуканої", - запевняє один з дизайнерів.

Найкращий друг дизайнера Олени Буреніної також хворий на рак. То ж для неї - ця поїздка особлива. Те саме - можна сказати і про її колекцію. Ці моделі - її підсвідомість.

"Зараз у світі дуже сильний акцент на поклоніння речам, на зовнішній фактор, адже внутрішнє єство людини набагато більше, ніж зовнішній вигляд людини - енергетика, душа, внутрішня сила вона більше", - розмірковує Буреніна.

Так, як це розуміє Олена, навряд чи вдасться це зрозуміти. По-справжньому цінувати життя вона почала тільки на порозі смерті. Тоді ж прийшло розуміння, що у цьому світі є насправді важливим.

"Слухати свої внутрішні почуття, думки, переживання набагато цікавіше, ніж те, чим годує нас світ, телевізор, якісь дурні серіали, політика, я дивлюся на це все і я розумію безглуздість всього, що відбувається, люди просто марнують себе і віддають себе галюцинації", - застерігає Олена.

"Людське життя несе в собі якусь місію, безумовно, це набуття сенсу життя, це здобуття якихось вищих цінностей, якщо ця програма не виконується, то в певний момент буття каже, ну що дружок, вистачить, ти вже нецікавий мені, еволюція на тобі завершена, ну скільки ж можна - ти сам стаєш ракової клітиною", - вважають експерти.

Зараз Олена малює те, що перетворює людей на ракові клітини землі і заважає їм бути щасливими.

"Ось це наркоманія, якщо подивитися на це зображення - живі яблука лежать поруч, а він тягнеться за штучним, от як живе щастя воно завжди під рукою, ось воно в нього в ногах, а він тягнеться високо на штучній підвішеній ниточці до штучного неживому яблуку", - пояснює Олена смисл своїх малюнків.

На іншому кінці світу інша українка збирає гроші для таких, як Олена. Відомих облич серед запрошених небагато. Чоловіки - здебільшого нью-йоркські фінансисти.

Усі гуртом вони назбирають 200 тисяч доларів. Планується, що ці гроші підуть на створення всеукраїнського онкологічного порталу, профілактику меланоми та папіломи.

Якщо люди будуть знати більше про рак, про первинні симптоми та будуть звертатися до лікарів на першій-другій ступенях раку, тоді ця хвороба виліковна, на 90% випадків, коли вона виліковна.

Хочеться вірити, що диво таки станеться і випадок Олени ввійде до цих 90 відсотків. Десь глибоко всередині вона на це сподівається, хоча про майбутнє майже не думає. Зараз ця сильна і водночас слабка жінка - просто радіє життю. В це важко повірити, але Олена щаслива.

"Я дивлюся на себе, і я вдячна своєму тілу, що всі 33 роки воно служило мені вірою і правдою, але я відчула, що я його підвела, що я його не цінувала, не любила і користувалася ним як інструментом для досягнення краси, якихось цілей, але я його не берегла", - розповідає Олена.

Людство має прокинутися, усвідомити, що є життя, що просто біганина на роботу нічого не дасть, що людина народжена для щастя, для радості, для насолоди, а не тільки для виконання якихось машинальних програм.

"Саме ця хвороба дозволила мені оцінити, що ж таке відчувати радість від життя, коли ти не залежиш від зовнішніх обставин, коли ти не залежиш від того, що тобі не прийшла вчасно зарплата, ти посварився зі своєю коханою людиною або якісь взагалі неважливі речі, насправді щастя реально відчувати завжди, при будь-якому розкладі і при будь-яких обставинах", - запевняє нас всіх ця дивовижна дівчина.

Читайте також:

Знайдено ген, який відповідає за ріст пухлини мозку

У одного з творців Microsoft вдруге виявили рак

До Києва привезли чудотворну ікону, яка нібито лікує рак

ВідеоБоротьба з раком дивовижно змінила долю двох українок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: