Паспортні шахраї беруть мільйонні кредити на чужі прізвища

Загублений паспорт через деякий час може обернутися судовим позовом: через недоліки банківської охорони, чужими документами користуються аферисти.

В Україні щороку реєструють понад 1 мільйон 700 тисяч втрачених паспортів. Потім за цими документами злочинці провертають фінансові афери: беруть кредити, продають чужі квартири, відкривають нові підприємства.

Правоохоронці радять: якщо людина має в наявності кредитні карточки, при втраті паспорта, в першу чергу, йти не до паспортного відділення, а звернутися до банку.

При цьому треба пам'ятати, що загубленими чи вкраденими документами можуть скористатися і в іншому банку. Обдурювати служби безпеки фінансових закладів шахраям вдавалося не раз. Паспорти крадуть, позичають у п’яниць і наркоманів, підроблюють ксерокси. Часто шахраїв помічають лише тоді, коли в одному і тому ж банку вони діють занадто відкрито.

На вкрадений паспорт зазвичай просто приклеюють іншу фотографію. Експерти-криміналісти можуть легко відрізнити підробку, але в банку таких спеціалістів немає. Фото на паспорті захищене за допомогою рельєфної печатки - в українському паспорті вона знаходиться у правому верхньому куті фотокартки. Крім того, фото вклеюють за допомогою спеціального клею, якого немає у вільному продажу.

Але шахраї вміло використовують для підробок підручні засоби. Так, роблять на знімку невеликий надріз та кладуть в морозилку. Потім обережно відділяють бланк паперу від фотокартки, і при цьому не руйнують верхнього захисного ламінаційного покриття.

Простіший метод – коли амінаційне покриття вирізають за периметром фотокартки звичайним скальпелем. Замість неї вклеюють іншу, теж заламіновану. Тоді підробку видно лише під мікроскопом.

Класичною історією про підробні паспорти у міліції вважають справу з легендарною аферою "Еліти Центру". Тоді житла позбулися майже 2 тисячі киян. Власник компанії, який продавав фіктивні квартири у новобудові, зареєстрував фірму на чужий паспорт з іншим, не своїм прізвищем.

Дивіться подробиці паспортного шахрайства в Україні у сюжеті ТСН.варти.

Читайте також:

Українцям загрожує епідемія СНІДу через шприци наркоманів

Вітчизняним хлібом можна отруїтися

Страхування пологів не захищає від несумлінних лікарів

Через затримку депозиту, українці змушені відмовлятися від операцій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: