Держава майже не дає шансів вижити недоношеним немовлятам

В Україні немає належного фінансування для догляду та лікування недоношених немовлят, проте українські батьки не здаються.

Два роки тому Україна, йдучи назустріч міжнародним нормам, збільшила різницю між передчасними пологами та викиднями.

З 2007 року дітей народжених через 22 тижні з вагою менше одного кілограма почали формально вважати здатними вижити.

У сучасному світі створено усе, аби з 500-грамових немовлят виростали здорові діти. У Франції, зокрема, лікарі виходжують дітей, котрі народилися з вагою у 350 грамів. Основні витрати на себе там бере страхова медицина.

В Україні поки не до страхової медицини, і наразі гарантом здоров'я мікро-малюків є лише держава.

Виходжування недоношений дітей дуже дороге. Доба малюкового життя коштує понад 7 тисяч гривень.
Торік в Україні народилося понад тисячу малюків з критичною вагою.

"Нажаль випадки, коли дитина, вагою 500 грамів, залишається здоровою, є гарним виключенням з правил", - зізнається Олександр Гошко реаніматолог Чернігівського пологового будинку.

За словами головного позаштатного неонатолога МОЗ України Єлизавети Шунько, в Україні найбільший шанс вижити мають діти з масою від 700 до 900 грамів.

Проте найвідповідальніший етап у долі недоношеної дитини починається, коли після кількамісячного стаціонару дітей привозять додому. Там батьки із проблемами своїх дітей залишаються наодинці.

Найбільші загрози: ДЦП, сліпота, глухота. "Інвалідізація серед недоношених дітей є найбільшою – до 70%", - каже реаніматолог Валерія Тишкевич.

Якщо перший рік дитина сиділа дома та не отримувала належної допомоги, то реабілітувати її неможливо, - запевняє мати недоношеної дівчинки Тетяна Слюсар. Її донька хвора на ДЦП, нажаль захворювання виявили дуже пізно.

За словами Людмили Панасюк, фахівця з дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації, на те, щоб пройти на курс інтенсивної реабілітації таких дітей існує черга від 3 до 6 місяців.

Крім того, в Україні катастрофічно бракує фахівців, котрі вміють вчасно діагностувати проблеми у недоношених немовлят. Лікарі частіше за все йдуть працювати до приватних клінік, де їм можуть запропонувати більшу зарплату.

У клініці відновного лікування у Трускавці курс реабілітації недоношених діток коштує щонайменше 5 тис. грн.

В українській приватній клініці лікуються і діти з інших держав. Зокрема, гроші на лікування маленької громадянки Кувейту Афнан, котра народилася з вагою 700 грамів, дала держава. "Міністерство здоров'я Кувейту втримує мою дитину і на даний момент", - каже мати дівчинки Рада Хафажа.

А у Сполучений Штатах державний супровід глибоко недоношених дітей триває до повноліття.

Про самостійну боротьбу українських матерів за життя своїх недоношених дітей дивіться у сюжеті ТСН.ВАРТИ.

Читайте також:

Житомирські медики виходили двійняток вагою 550 і 650 грамів

Жінка кинула немовля помирати біля центрального собору Львова

У Індонезії народилось немовля вагою майже 9 кг

Померле немовля воскресло під час похоронів

ВідеоНедоношені немовлята

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: