На гербі Януковича кентавр стискає логотип "Мерседеса"

Українські політики полюбляють фамільні герби. Але, запевняють геральдисти, - це лише образотворче мистецтво.

Герб
Герби
Приватні герби стають все більш популярними серед українських політиків та зірок естради.

Персональні геральдичні символи є у колишніх президентів Леоніда Кравчука та Леоніда Кучми, лідера "регіоналів" Віктора Януковича, спікера Володимира Литвина та співака Михайла Поплавського.

Жоден з них герба не замовляв – це подарунок. Кому на ювілей, а кому просто з нагоди свята. Але не завжди той подарунок – такий, яким можна пишатися. Так, один із зразків непрофесійної геральдики це герб Віктора Януковича.

У людей, які знаються на цій справі, він викликає, у кращому разі, подив: "Зверху кентавр, який стискає в руках герб компанії "Мерседес". Дві пальмові гілки і чорний кіл".

Недоречні герби трапляються не так вже і рідко.Це коли замовник йде не до геральдиста, а до дизайнера чи художника. Щоправда, професіоналів в Україні – одиниці.

Ескіз особистого герба, зробленого з дотриманням усіх норм, коштує приблизно 3 тисяч гривень. На реєстрацію знадобиться від 100 до 500 гривень. А виготовлення – на золоті чи на дереві – вже кожен замовляє на свій смак і розмір гаманця.

Утім, кажуть спеціалісти, спільне у сучасних гербів одне – це просто гарна цяцька. Нащадкам не заповіси, і у шляхетному товаристві не похвалишся. На їхню думку, це просто витвір образотворчого мистецтва. Натомість деякі геральдисти все ж таки додають: кожен родовий герб колись був просто фамільним.

Як дослідити історію власного роду та створити свій фамільний герб – дивіться у сюжеті ТСН.варти.

Читайте також:

Депутати запропонували свій варіант Великого герба України

Мобільні аферисти ловлять своїх жертв "на живця"

Паспортні шахраї беруть мільйонні кредити на чужі прізвища

МОЗ підтверджує неефективність і небезпечність вібро-масажерів

ВідеоГерби українських політиків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: