Хрущовки: головний біль мешканців і влади

Старі будинки, побудовані 40 років тому, планували реконструювати по всій країні, проте на цю програму не вистачило коштів.

Жахливий стан хрущовок - будинків, побудованих більше 40 років тому, - є великою проблемою не тільки їх мешканців, але й місцевої влади. Житло зношене: падають балкони, розвалюються стіни, гниють труби, втрачається тепло.

Вирішувати проблему хрущовок можна двома шляхами: реконструювати старі будинки, або зносити цілі квартали, щоб на їх місці будувати нові.

"Проблема полягає не тільки в організації самого процесу проектування, а, по-перше, в інвестуванні цієї реконструкції, тому, що, якщо ми відселяємо мешканця з п’ятиповерхівки в новий будинок, безперечно, ми повинні йому дати сучасну квартиру більш комфортного планування, і більше квадратних метрів", - розповів в.о. керівника ГУ містобудування та архітектури м.Києва Сергій Броневицький.

Щоб розпочати реконструкцію з відселенням, інвестору потрібно 100% згода мешканців. Після цього слід побудувати стартовий будинок, у який відселятимуть мешканців. Така схема має свої недоліки: без чіткого законодавчого механізму відселені люди можуть стати жертвами махінацій.

Всеукраїнський проект реконструкції хрущовок розробляли ще в 2005-му році. Він мав охопити такі міста, як Київ, Одеса, Донецьк, Дніпропетровськ та Львів.

Спонсорами проекту могли виступити забудовники і люди, які б придбали квартири в майбутньому. Та через зволікання чиновників, усе так і залишилося проектом.

"Закон було прийнято лише в 2006 році, наприкінці року, який більш-менш прописав організаційно-правові засади цього механізму. Але дуже повільно розкачувалися міста. Поки вони розкачувалися, вже прийшла відповідна стагнація ринку житла, тобто, дуже впав попит", - повідомив міністр ЖКГ Олексій Кучеренко.

На сьогодні в Україні немає чіткої законодавчої схеми реконструкції. Проектів, які втілили в життя, насправді - одиниці.

Проте мешканці відреконструйованих хрущовок запевняють, що всередині вони так і залишилися хрущовками.

Забудовники обіцяли змінити не лише зовнішній вигляд, а й замінити сантехніку та електричні мережі всередині. На все це виділили два з половиною мільйони гривень. Виникає запитання: куди спрямували залишок коштів, коли всередині роботи не проводили?

Та навіть на таку реконструкцію більшості хрущовок у найближчому майбутньому очікувати не доведеться. Інвесторів стримує криза на ринку, а державу - брак коштів.

Недоліки хрущовки можна виправити самотужки, кажуть фахівці, - за допомогою перепланування. Коштує це в середньому 800 гривень за квадратний метр. У разі, якщо перепланування неможливе, доводиться вдаватися до суто дизайнерських рішень.

Про те, як вирішити питання старих хрущовок - дивіться у сюжеті ТСН.ВАРТИ.

Читайте також:

Українські виші масово позбавляють права викладання

Як знайти роботу після звільнення з в'язниці

ТСН. Варта: Путівник по туристичному Києву

Комп'ютерна пошесть косить українських дітей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: