Інтернет-магазини торгують неякісною технікою

Інтернет-купівля вигідна, але немає гарантії, що доставлений товар буде якісним чи хоча б безпечним у користуванні.

Криза ще сильніше підштовхнула покупців до купівлі побутової техніки в інтернет-магазинах. Причина проста - купувати через Інтернет - дешевше на 10-30%, залежно від товару.

Це вигідно, але немає гарантії, що доставлений товар буде якісним чи хоча б безпечним у користуванні.

Наприклад, Ксенія з чоловіком довго обирала в Інтернеті електрочайник і все-таки придбала через Мережу. Висока ціна, надійний матеріал, відома марка - але цього разу вартість та назва приладу не стали запорукою його якості. Замінити неякісний товар в інтернет-магазині відмовилися.

Юристи стверджують, що продавці вчинили незаконно. У разі, якщо придбана техніка не підійшла, упродовж п'ятнадцяти днів її мають замінити за умови, якщо при цьому товар зберіг свій вигляд і не був у використанні. Натомість менеджер магазину порадила Ксенії звернутися до сервісного центру.

А мали б усунути недоліки, іще й на час ремонту надати для користування ідентичну заміну. Якщо ж відремонтувати не вдалося, повинні повернути гроші.

Через свавілля шахраїв захисники прав споживачів радять, як і з якою зброєю їм протистояти: купуючи товар, треба звертати увагу на наявність і сервісної книжки, і гарантійного талону, і щоб вам проставили дату. Треба також дивитися на наявність сервісних центрів по обслуговуванню цієї техніки.

Знайти ж горе-продавців, які поширюють неякісний товар Інтернетом чи на ринку, майже нереально. Все потрапляє контрабандою, збирається на неякісних підприємствах, можливо, навіть на підпільних.

Якщо купуєте в Інтернет-магазині двічі, тричі зателефонуйте, перевірте адресу, візьміть копію документів, подивіться на їхні штампи, печатки.

Але головне - це сертифікат Укрметртестстандарту. Фахівці цього закладу розповіли, що випробовують роботу приладів у екстремальних ситуаціях. Адже новенька техніка може стати причиною великої пожежі, наприклад, такі необхідні в побуті перехідники, світильники, кип'ятильники, які виготовлені з неякісної пластмаси.

В Укрметртестстандарті радять звертати увагу, як зібраний прилад, чи є інструкція, маркування і на яку напругу розрахований. Наприклад, прилад одного класу, а геометричні розміри вилок відрізняються кардинально - буде проблема в підключенні до електричної мережі, тобто при вийманні цієї вилки людина просто може доторкнутися до штирів і її вразить струмом.

На таку дрібницю, як штепсель, не звертаєш увагу, якщо купуєш техніку відомого бренду. Фахівці переконані - іржа, яка з'явилася на чайнику, є наслідком неякісної сталі. Тож у цьому випадку з покупців здерли три шкури лише за бренд.

Читайте також:

Неякісні БАДи можуть коштувати життя

Українцям до Великодня продають неякісні продукти

Голубина пошта виявилася швидшою за Інтернет


 

ВідеоІнтернет-магазини торгують неякісною технікою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: