Інтернет-магазини торгують неякісною технікою

Інтернет-купівля вигідна, але немає гарантії, що доставлений товар буде якісним чи хоча б безпечним у користуванні.

Криза ще сильніше підштовхнула покупців до купівлі побутової техніки в інтернет-магазинах. Причина проста - купувати через Інтернет - дешевше на 10-30%, залежно від товару.

Це вигідно, але немає гарантії, що доставлений товар буде якісним чи хоча б безпечним у користуванні.

Наприклад, Ксенія з чоловіком довго обирала в Інтернеті електрочайник і все-таки придбала через Мережу. Висока ціна, надійний матеріал, відома марка - але цього разу вартість та назва приладу не стали запорукою його якості. Замінити неякісний товар в інтернет-магазині відмовилися.

Юристи стверджують, що продавці вчинили незаконно. У разі, якщо придбана техніка не підійшла, упродовж п'ятнадцяти днів її мають замінити за умови, якщо при цьому товар зберіг свій вигляд і не був у використанні. Натомість менеджер магазину порадила Ксенії звернутися до сервісного центру.

А мали б усунути недоліки, іще й на час ремонту надати для користування ідентичну заміну. Якщо ж відремонтувати не вдалося, повинні повернути гроші.

Через свавілля шахраїв захисники прав споживачів радять, як і з якою зброєю їм протистояти: купуючи товар, треба звертати увагу на наявність і сервісної книжки, і гарантійного талону, і щоб вам проставили дату. Треба також дивитися на наявність сервісних центрів по обслуговуванню цієї техніки.

Знайти ж горе-продавців, які поширюють неякісний товар Інтернетом чи на ринку, майже нереально. Все потрапляє контрабандою, збирається на неякісних підприємствах, можливо, навіть на підпільних.

Якщо купуєте в Інтернет-магазині двічі, тричі зателефонуйте, перевірте адресу, візьміть копію документів, подивіться на їхні штампи, печатки.

Але головне - це сертифікат Укрметртестстандарту. Фахівці цього закладу розповіли, що випробовують роботу приладів у екстремальних ситуаціях. Адже новенька техніка може стати причиною великої пожежі, наприклад, такі необхідні в побуті перехідники, світильники, кип'ятильники, які виготовлені з неякісної пластмаси.

В Укрметртестстандарті радять звертати увагу, як зібраний прилад, чи є інструкція, маркування і на яку напругу розрахований. Наприклад, прилад одного класу, а геометричні розміри вилок відрізняються кардинально - буде проблема в підключенні до електричної мережі, тобто при вийманні цієї вилки людина просто може доторкнутися до штирів і її вразить струмом.

На таку дрібницю, як штепсель, не звертаєш увагу, якщо купуєш техніку відомого бренду. Фахівці переконані - іржа, яка з'явилася на чайнику, є наслідком неякісної сталі. Тож у цьому випадку з покупців здерли три шкури лише за бренд.

Читайте також:

Неякісні БАДи можуть коштувати життя

Українцям до Великодня продають неякісні продукти

Голубина пошта виявилася швидшою за Інтернет


 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: