Комп'ютерна пошесть косить українських дітей

Багато геймерів буквально живуть у комп'ютерному клубі. Виходять хиба що тільки на перекур. Бували випадки, коли дехто сидів біля комп'ютера тиждень.

Першу комп'ютерну гру створили американці Томас Голсміт та Істл Рей Мен. У 1942 році вони представили світу ігровий симулятор ракети. Вже за 10 років британець Даглас явив комп'ютерний імітатор гри у хрестики-нулики.

Нинішні знавці посміялися б над примітивністю тих програм, однак разом з їх розвитком з'явилася й залежність від віртуального світу. Існують навіть напрямки в психіатрії, які допомагають ігроманам відновитися.

Вже чотири роки 20-річний Гліб напіввіртуальний персонаж. По той бік монітору він спілкується, розважається і вбиває. Його він створив власноруч. Підібрав усе: від статі до кольору очей та шкіри. Його життя - аналог людського.

Гліб у цьому світі живе по 8-10 годин. Щодня. Часто повернутись у реальність його змушує хіба що відчуття голоду.

Часу немає, бо його героєві Чазу треба якнайбільше вбивати, щоб зібрати різноманітні цінності. Тоді він стане найкрутішим у цьому світі.

Ворд Крафт, Лайн ейдж, Вор хамер он-лайн - мета рольових ігор довести свій персонаж до ідеалу.

Щодня в он-лайн війнах гинуть і знову народжуються мільйони віртуальних героїв. Щоб ваш став найкрутішим, треба здобути якнайбільше артефактів. Їх можна купити за справжні гроші. Продається усе - зброя, персонажі, навіть світи.

Ціни за блага у віртуальному світі цілком реальні - від кількох сотень гривень до мільйонів. Наприклад, жінка у США купила віртуальний острів за 25 тисяч доларів.

Багато геймерів буквально живуть у комп'ютерному клубі. Виходять хиба що тільки на перекур. Бували випадки, коли дехто сидів біля комп'ютера тиждень.

Таке захоплення грою геймери, між собою називають не літературним словом, а психологи - залежністю. Найчастіше хворобу помічають родичи ігроманів, але до лікаря йдуть не одразу. Віддавати перевагу життю віртуальному починають через проблеми у реалі.

Звичайне реальне життя стає доповненням до віртуального, де ігроман почуває себе безпечніше і комфортно.

Курс лікування у, наприклад, столичного психолога обійдеться у сім тисяч гривень. Як будь-яку хворобу, комп'ютерну залежність можна впізнати за симптомами:

1. Фізичними - це оніміння й біль у пальцях, сухість в очах, головний біль, біль у спині, а також порушення сну.

2. Психологічними - стан ейфорії ;втрата відчуття часу; дратівливість поза грою; проблеми з роботою або у навчанні.

Зараз є багато застережних проти гри чинників, важко обійти хіба що "Батьківський контроль". Це функція, що блокує доступ до гри. Колись така функція і йому б не завадила. Колишній геймер Володимир називає себе представником першого покоління ігроманів. Шість років поспіль, як на голці, "сидів" на комп'ютерних іграх. Вулицю бачив хіба що через вікно, замість свіжого повітря - літрами заливав у себе каву.

Думка, що він нічого не добився у житті, змусила його схаменутись. Тепер щоранку на свої вікна Володимир дивиться з вулиці. Замість того, щоб сидіти перед монітором - колишній ігроман практикує йогу.

"Зараз приділяю багато уваги здоров'ю і дівчатам, на комп'ютері ж не одружишся", - з посмішкою каже Володимир. Зараз він переконаний - комп'ютерна залежність у дітей - це, здебільшого, провина батьків.

Комп'ютери нині використовують в різних галузях техніки, економіки і навіть мистецтва,тому просто необхідно вміти ним користуватися, аби здобути якусь серйозну професію. Але батькам треба бути уважними і, якщо здасться, що дитина приділяє електронній машині забагато часу, варто поговорити з психологом.

При цьому не варто забувати і про позитивні сторони: по-перше, серед ігрових програм багато розвивальних, по-друге, навіть нудні вправи за комп'ютером дитина сприймає, як гру, по-третє, така робота сприяє розвитку дрібних м'язів рук та зоровій координації, по-четверте, комп'ютерні ігри розвивають абстрактне мислення дітей.

Читайте також:

СМС-залежність підлітка обійшлася його матері в 74 тисячі гривень

В Китаї Інтернет-залежність лікують електрошоком

У США з'явилася перша клініка для лікування Інтернет-залежності

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: