Літературним рабам за книжки політиків платять 50 тисяч доларів

Нині серед еліти стало дуже модним писати книжки. Проте літературним даром володіє не кожен. Скільки коштуватиме купити чийсь мозок, і хто з відомих українців сам пише свої твори?

На замовлення пишуть від рефератів і дисертацій, до політичних книжок, які виходять під чужим ім'ям.
ТСН.Варта намагалася дослідити, скільки коштує чужий мозок і з відомих грішить використанням літературних рабів.

Політики-письменники

Часто справжніми авторами книжок відомих людей є люди, що ховаються в тіні. Найчастіше вони фігурують у вихідних даних як головні редактори, літературні редактори, коректори.

За словами літературного редактора Михайла Кухара, команда майстрів пера допомагає відомому авторові процес написання.

"Ми працюємо з клієнтом ми вказуємо на недоліки стилістичні, композиційні. Ми разом, як правило, працюємо над назвою і обов’язково над композиція книги. Ми заздалегідь визначаємо, який це буде жанр", - ділиться він схемою роботи з віп-авторами.

Голова спілки письменників, депутат Володимир Яворівський вважає, що політики можуть собі дозволити купити інтелектуальний труд інших: "Вони ж не претендують на титул письменника. Коли письменник це робить – це аморально". За його словами, справжніх політиків-письменників набереться менше десятка.

Всі президенти незалежної України видали по книжці. Із творчим доробком - геть не всі кандидати на головну посаду.
У книгарнях повідомили, що найкраще продається книжка "Банківська таємниця помаранчевої революції" Арсенія Яценюка. Також користуються популярністю "Історія України" Володимира Литвина, "Без права на покаяння" Володимира Горбуліна, "Ілюзія страху" Олександра Турчинова.

Літературними талантами похизувалися свого часу колишній нардеп Юрій Болдирев (автор, віршів), колишній віце-прем’єр Дмитро Табачник, генпрокурор Святослав Піскун, лідер КРУ Петро Симоненко, депутат-регіонал Михайло Чечетов (автор наукових праць), НУНСівець Роман Зварич (пише про воєнну історію).

Проте всі політики-письменники бояться чомусь продемонструвати свої чернетки чи бодай якісь ознаки самостійного творчого пошуку.

За словами Кухара, замовити виробництво власної книжки, починаючи зі стартового тиражу, може коштувати від 50 тисяч доларів. Зекономить той, хто все напише сам. Мозки на прокат не дешеві. Ціна залежить від кількості сторінок та людей, що трудилися за когось, стосунків між замовником та виконавцями.

Продаж мозку в шоу-бізнесі

У шоу-бізнесі купити за гроші чужий талант набагато простіше.

Солістка гурту "ВІА Гра" Надія Мейхер нещодавно презентувала збірку своїх віршів.

Фоззі з гурту ТНМК ми застали у нічному клубі з ноутбуком за написанням чергового оповідання. Він вже є автором книжки "Їли воду з-під крану", котра добре продається.

Замовити пісню з авторством у шоубізі означає "викупити з патрохами". За словами композитора Ігоря Балана, коштуватиме це не менше 3 тисяч доларів. Він вважає, що в цьому нічого страшного немає, адже відстоювати авторство в Україні справа невдячна.

"Можна один в одного красти видавати за своє, насолоджуватися і заробляти гроші і нічого не боятися", - каже ще один композитор Володимир Бебешко.

Цим методом не грішили й українці митці ще 100 років тому. Літературознавець Михайло Веркалець запевняє, що натрапив на листи Марка Вовчка, в яких воназізнається, що не написала сама жодного твору.

Якщо навіть видатну українську письменницю звинуватили у видаванні чужих творів за свої, то що можна казати за сучасників.

Більше дивіться у сюжеті ТСН.Варти

Читайте також:

Боротьба з раком дивовижно змінила долю двох українок

Про роботів в Японії говорять як про живих

Шанс потрапити в авіакатастрофу в кожної людини один з 5 млн

Made in Ukraine: таємниці модної індустрії України

ВідеоКнижка на замовлення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: