Made in Ukraine: таємниці модної індустрії України

Щоб уникнути напису "made in China", європейські модельєри із задоволенням користуються послугами українських швачок.

Десятки світових брендів верхній одяг шиють в Україні. Більшість одягу з магазинів Hugo Boss, Montana, Brand House та ще багатьох знаменитих торгових марок пошито у Києві.

Модельєрів на українських фабриках на 100% задовольняє якість, до того ж, для відомих європейських модних будинків відсутність напису "made in China" - питання престижу. Водночас вимоги до пошиву майже "кутюрні", багато ручної кропіткої роботи, яку азійські швачки так якісно не виконають.

Готова продукція їде закордон, і лише потім повертається до українських бутиків. І хоча на ціннику в крамниці, скажімо, на костюмі, буде вказано 700 доларів, фабриці за нього заплатять - 70. Підприємства визнають, що цінова політика їм не вигідна, але замовлення дозволяють "триматися на плаву". Адже з понад 260 великих швейних підприємств в Україні наразі залишилося 26. Китай, Тайвань, Індонезія, Індія перетягнули на себе ковдру через дешеву роботу.

Ті українські фабрики, які залишилися, намагаються розкрутити власну марку. Отримуючи колекції з-за кордону, вони вчаться на їхній основі створювати власні. Використовують ту ж саму дорогу французьку та італійську вовну, нитки, фурнітуру, і вже свої речі фабрика продає під власним ім'ям. Причому ціна набагато менша за брендовий аналог.

Про модний одяг в Україні, або що виходить на українські вулиці від українських дизайнерів, дізнайтеся з відеосюжету ТСН.варти.

Читайте також:

Українські дауншифтери - втікачі від цивілізації

Вітчизняні митці створюють шедеври із сміття

Держава повісила на кожного українця борг у 6 тисяч гривень

Чим живуть нині згаслі українські зірки

ВідеоТаємниці української моди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: