Мобільні аферисти ловлять своїх жертв "на живця"

Шахраї засвоїли кілька психологічних прийомів, які дозволяють викачувати щорічно сотні тисяч гривень з довірливих українців.

На ринку афер з мобільними телефонами в Україні щороку обертаються сотні тисяч гривень.

В рейтингу шахрайств на першому місці - афера "Ви отримали приз". На другому – "Ловля на живця", коли шахрай телефонує батькам та розповідає, що їхній син чи донька втрапили в халепу – і терміново необхідно перерахувати гроші на мобільний рахунок.

Так, зокрема, "обчистили" на дві тисячі доларів гаманець відомого скрипаля та диригента Юрія Башмета. Невідомий, який назвався працівником ДАІ, заявив, що нетверезий син музиканта збив перехожого і, аби вирішити питання, треба перерахувати трошки "зелених". Тільки після розплати, повернувшись додому, Башмет дізнався, що син нікуди й не виходив із дому.

Постраждалі, переважно, не звертаються до міліції, бо кожен втрачає за один раз відносно невелику суму. Правоохоронці ж вказують на недосконале законодавство, де немає окремої статті про мобільних аферистів.

Тому найкраще – покладатися тільки на себе. Якщо ви прийняли дивний дзвінок, варто проаналізувати, що до чого. Можливо, зв'язатися з друзями чи іншими родичами.

Хоча часто шахраї підстраховуються - дають рідним поговорити з умовним родичем. Тоді на слухавку чутно незрозумілий голос, який каже, на кшталт, "мама, допоможи".

Як аферисти дізнаються номери телефонів жертв, не зрозуміло.Представники мобільного оператора кажуть, що вони тут ні до чого. Дізнатися номер абонента на замовлення неможливо. Тож, як правило, ця інформація збирається через знайомих, друзів знайомих тощо.

Більше про рецепти, як не потрапити на гачок шахрая – дізнайтеся з сюжету ТСН.варти.

Читайте також:

Паспортні шахраї беруть мільйонні кредити на чужі прізвища

СМС-залежність підлітка обійшлася його матері в 74 тисячі гривень

Вишки мобільного зв’язку найбільше небезпечні для суєвірних людей

Мобільний телефон допомагає шпигувати за його власником

ВідеоРейтинг мобільних афер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: