На кордоні з Молдовою через граніт "бомбардують" територію

Щоправда, бомби не вибухові, а гранітні, але і від них не витримують ані хати ані люди.

На україно-молдовському кордоні неспокійно. Село Пороги Вінницької області постійно бомбардують з молдовської території.

Щоправда, бомби не вибухові, а гранітні, але і від них не витримують ані хати ані люди. Розрахунок на допомогу Міністерства закордонних справ України вкотре виявляється марним.

На іншому березі, видобувають дорогий червоний граніт, його експортують до Румунії та Італії.

Кордон між україною та молдовою проходить по середині Дністра, але для уламків каменю кордонів не існує. Вони долітають навіть до цього берега річки.

В таких надзвичайних умовах мешканці живуть не перший десяток років. Але за радянських часів питання так гостро не стояло. Про вибухи попереджували, виставляли пости, та й їхня потужність була меншою.

Окрім пилюки, після вибухів на кар'єрі до села йдуть жовті хмари, які осідають на городах селян. Селяни постійно скаржаться на болі голови і високу захворюваність.

В екологічній інспекції запевняють - необхідні 500 метрів від кар'єру до села - витримані. А щоб з'ясувати рівень шуму та радіаційний фон, необхідно провести експертизи.

Селянам, які від політики далекі, радять звертатися до місцевих органів влади. Очільник району трясе текою з документами, що рік від року лише товщає. Останній лист до облдержадімністрації - дайте грошей на експертизи. Без них - ніяк. Для початку треба документально довести, що молдовське виробництво - таки шкодить українському селу.

На нашій стороні в свій час також працював гранітнйи кар'єр, який сьогодні залитий водою.

Більш детально дивіться у сюжеті ТСН.Варта:

Читайте також:

Дев'ятирічна українка щодня ходить до школи через кордон в Білорусь

Депутат райради намагався прорватися через кордон з Білоруссю

Білорус намагався перетнути кордон під причепом вантажівки

ВідеоНа кордоні з Молдовою через граніт "бомбардують" територію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: