На місці падіння "латвійського метеориту" знайдене каміння з невідомим металом

Мешканці будинків містечка Мазсалаца, де впав метеорит, знайшли у кратері невідомі фрагменти з вкрапленнями білого та жовтого металів.

Повідомлення про падіння 25 жовтня великого метеорита біля міста Мазсалаца в Латвії стали однією з головних новин і за її межами.

В Інтернеті з'явилася відеозаписи, на яких видно воронку діаметром 20 метрів і глибиною 10 метрів і палаючий на дні воронки "метеорит".

Деякі експерти висловлювали думку, що об'єкт, котрий впав міг бути не метеоритом, а штучним супутником Землі або його фрагментом.

На місці НП працювали фахівці Інституту астрономії і геологи з Латвії та Естонії.

Місце події оточили кількома кордонами охоронної стрічки, ще за кілька кілометрів від епіцентру. Одразу після повідомлення про падіння метеорита казали про радіацію та небезпеку. Однак вже за добу після події кратер вже залишили військові.

Сенсаціне повідомлення про те, що на полів у Латвії впав метеорит офіційні джерела терміново та наполегливо почали перетворювати на невдалий жарт одного з місцевих операторів мобільного зв'язку.

Науковці почали переконувати, що яму півтора десятки метра в діаметрі та близько п'яти в глибину, якою є воронка у Мазсалаці, задля жарту викопали лопатою. Проте місцеві мешканці переконують, що на це піде дуже багато роботи. А у латвійських містечках навіть канави копають за допомогою бульдозера. Слідів від будь-якої техніки, котрі добре зберігаються на м'якому ґрунті, перед воронкою не було.

Українське національне космічне агентство цілодобово спостерігає за тисячами об'єктів, що обертаються в безпосередній близькості від Землі. Академік Едуард Кузнєцов, друга людина у Національному космічному агентстві, наполягає, що вітчизняні прилади помітять будь-яке зіткнення з нашою планетою космічного тіла. Проте 25 жовтня агентство жодних надзвичайних подій не зафіксувало.

Падіння метеорита завжди супроводжує вибух. Після падіння знаменитого Тунгуського метеорита у 1908 році не було знайдено жодних його уламків. Проте саме завдяки наявності наслідків сильного вибуху вченим вдалося зробити висновок про метеорит.

У Прибалтиці також було зафіксовано вибух. "Мешканці прилеглих будинків чули невеликий вибух", - говорить Іогоніс Вільпс, найавторитетніший латвійський експерт з астрономії, професор Ризького університету.

За словами очевидця Андреаса, котрий мешкає неподалеку від воронки, одразу після випадку у Мазсалаці його сусід помітив яму, "як від ракети, якщо вона увійде прямо у землю".

Діти ж Андреаса знайшли на дні воронки кілька чи то уламків, чи то фрагментів оплавленого ґрунту. На одному шматку неозброєним оком видно білий метал, а поруч – маленькі краплинки жовтого, схожого на золото.

У метеоритах дуже часто знаходили зразки невідомих металів, а також відомих речовин, таких, як алмази, скло. Нещодавно в метеоритах марсіанського походження знайшли щось схоже окаменіли залишки бактерій.

Можливо, саме через сенсаційні відомості, які приніс з глибин космосу латвійський метеорит, інформацію про нього вирішили терміново перетворити на жарт.

Що несуть з собою метеорити? Дивіться у сюжеті ТСН.Варти.

Читайте також:

"Падіння метеорита" в Латвії влаштував мобільний оператор

Метеорит, який нібито впав у Латвії, виявився фальшивкою

Посеред міста у Латвії впав метеорит

Метеорит, що знищив динозаврів, упав в Індії

ВідеоМетеорит у Латвії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: