На неприбраний на дорогах сніг слід скаржитися до міліції

На неприбраний на дорогах сніг слід скаржитися до міліції

Снігоочисна машина за роботою

Порядок прибирання доріг від снігу прописаний у законі, якщо він не виконується, комунальників можуть притягнути до кримінальної та адміністративної відповідальності.

В Україні не встигли підготуватися до заметілі. ТСН.Варта дослідила, чому сніг не можуть вчасно і ретельно прибирати і в столиці, і на місцях.

За словами самих комунальників, вони працюють цілодобово. Та вулиці й понині засипані снігом. Наприклад, за цілий день знімальній групі так і не вдалося віднайти жодної спецтехніки на вулицях Києва, окрім як на Майдані Незалежності.


Одна з причин, що заважає роботі спецтехніки – пробки на дорогах. "Дороги перевантажені транспортом, практично не можливо проїхати", - пояснює старший майстер Шляхово-експлуатаційного управління Шевченківського району Надія Адаменко.

За її словами, спецтехніку повинні пропускати водії, як "швидку допомогу", але, на жаль, не завжди так виходить. "Буває таке, що одну вулицю посипаємо одну годину", - додала вона.

Крім того у комунальних службах просто не вистачає кадрів. "Практично працює третя частина людей від тієї кількості, яка працювала рік назад", - повідомила Надія Адаменко.

У "Київавтодорі" звільнення людей заперечують. Навпаки, будували плани поповнити ряди працівників.

"На сьогодні ми не звільняли ні одного водія, навпаки до цього часу два-три місяці тому ми говорили про те, що будемо набирати водіїв для роботи в режимі зимнього утримання", - пояснив Георгій Іллінський.

Охопити чотирьом машинам хоча б один зі столичних районів – не реально. Тому намагаються промести хоча б одну смугу на ключовій дорозі.

Та результат почав з’являтися лише за тиждень від початку снігопаду. Принаймні на шляхах хоч трохи пожвавився рух.
Виявилося, комунальники спеціально не чистили дороги на час опадів.

"Техніка працювала тільки на підсипку сіллю, не прибирався сніг з дороги, щоб відбулася реакція солі з дорогою і вже в ночі коли припинився снігопад, вийшла вся наша техніка - 280 одиниць. Ми практично на ранок вже мали почищені дороги", - повідомив Георгій Іллінський з "Київавтодору".

На південному сході країни від негоди почали потерпати на кілька годин раніше ніж у центральній Україні. Та вчасно зреагувати теж не змогли.

Працювали не на повну силу, чесно зізнається мер Запоріжжя Євген Карташов. "Що нас стримує - це брак пального і гроші, які у нас є на розрахунковому рахунку ми не можемо перерахувати, тому що казначейство сьогодні заморожено", - пояснив Євген Карташов.

Аби потужне промислове місто не зупинилося повністю, запорізькі комунальники чистили лише ті дороги, де має ходити міський транспорт.

На Луганщині через брак бензину комунальники взяли пальне у борг у приватного підприємства. За перші дні негоди спалили вже на 180 тисяч гривень. Тепер до Нового року треба розрахуватися, а коштів немає.

У більшості областей зізнаються, що техніки таки не вистачає. Щоб вчасно прибирати сніг, її треба у чотири рази більше. Проте чиновники кажуть, що цієї зими можна потерпіти і обійтися тією кількістю, що є. Тай опадів таких давно не було, а чи буде повторення – ніхто не знає.

Технологія прибирання автошляхів від снігу прописана в законі України про утримання доріг.

"Має здійснюватися кілька етапів снігоочищення. Перший етап - має випасти трохи снігу, має пройти певний час від 15 -40 хв. Потім має пройти техніка, яка має посипати розчином. Далі - інтервал кілька годин, потім техніка яка зчищає. Якщо сніг тривалий то це здійснюється кілька разів", - пояснив юрист Андрій Нечипоренко.

Насправді ж , під час нинішньої негоди ці норми не були дотримані.

У законі є адміністративна і кримінальна відповідальність за порушення норм і стандартів дорожнього руху та утримання доріг. Якщо до правоохоронних органів надійде багато заяв про снігові замети, котрі не прибираються, винних притягнуть до відповідальності.

Провину водія хоча б частково теж можна перекласти на комунальників, якщо ДТП сталося через засніжену дорогу. Та щоб її довести варто одразу викликати ДАІ, експертів та представників комунальної служби на місце аварії і зафіксувати усі умови та порушення, доки сніг не розтанув.

Нині комунальникам треба швидко вивезти сніг, аби не було іншої катастрофи - затоплень.

Читайте також:

Через негоду в аеропорті Франкфурта застрягли 8 тисяч людей

Залізниця та автошляхи по всій Україні завалені снігом

Ющенко кинув на боротьбу з негодою армію

В Одесі через снігопад обрушився дах житлового будинку

Прибирати сніг нікому

Прибирати сніг нікому

Повʼязані теми:

Наступна публікація