Пожежники не врятують мешканців хмарочосів та глухих сіл

Українські хмарочоси не обладнані системою пожежної автоматики, а брак пожежних станцій часто змушує мешканців сільських районів покладатися при пожежі лише на себе.

В Україніі катастрофічно не вистачає пожежних депо та спецобладнання.

Згідно з пожежним нормативом, кімната вигоряє за 6 хвилин. Тому, якщо пожежники отримають сигнал та дістануться на місце пожежі за 15 хвилин з моменту загоряння, полум'я можна обмежити однією квартирою.

Однак, частіше за все несвоєчасний приїзд пожежників на місце події пов'язаний з тим, що виклик надійшов з району, де немає поблизу пожежної станції. Брак пожежних депо відчувається по всій країні. У Києві, їх, наприклад, повинно бути 55, а нараховується лише 22.

Крім того вогнеборцям дуже складно впоратися з пожежею, якщо вона сталася вище 10 поверху. Висотних кранів рятувальників в Україні лише чотири, з них три у Києві. В той же час, 30-поверхівок в країні вже кілька десятків.

Такі будинки повинні бути оснащені системою пожежної автоматики та димовидалення. Ця автоматика має забрати дим із коридорів та пожежних сходів і дати власникам висоток шанс вискочити з полум'я. Але такий шанс є далеко не у всіх мешканців елітних новобудов. У третині столичних хмарочосів цю апаратуру не обслуговують.

У сільських районах України інша біда. У Поліссі багато сіл, віддалених від професійних пожежних частин на відстані 50-60 кілометрів. Щоб дістатися до місця пожежі рятувальникам не вистачає півгодини. Колись власний пожежний автомобіль, і добровільну варту утримували чи не в кожному селі. Але пожежні дружини розвалилися разом з колгоспами.

Як рятуватися від пожежі мешканцям хмарочосів та глухих сіл - у сюжеті ТСН.Варти.

Читайте також:

Українські дауншифтери - втікачі від цивілізації

Вітчизняні митці створюють шедеври із сміття

На місці падіння "латвійського метеориту" знайдене каміння з невідомим металом

Студентські гуртожитки: від "казарми" до VIP-кімнат

ВідеоУкраїнські пожежники врятують не всіх

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: