Про роботів в Японії говорять як про живих

Технології вже не лишили людям вибору - у майбутньому світ кіборгів стане реальністю.

В Японії пройшла чергова виставка роботів, на якій вперше продемонстрували, яким чином роботи працюватимуть замість людей в недалекому майбутньому.

Штучний інтелект швидко поширюється світом. Днями в Санкт-Петербурзі провели першу операцію на серці за допомогою робота-хірурга. А в Японії роботи взагалі - предмет культу. Вони тут зустрічають відвідувачів в офісах корпорацій, подають їжу в ресторанах, навчають дітей у школі. У японській мові є чітка різниця між живим і неживим. А про роботів у Японії говорять, як про живих

Першого робота Ашимо одна з найбільших корпорацій Японії, яка спеціалізується на авто, випустила дев'ять років тому. Цей електронний швейцар не тільки танцює, він зустрічає відвідувачів в офісі корпорації, супроводжує до кімнати очікування, і навіть відповідає на нескладні запитання. Це зробило Ашимо найвідомішим роботом світу.

Є вже більше сотні Ашимо. Остання модель за рівнем інтелекту відрізняється од найпершої - як дев'ятирічний хлопчик від немовляти. Ашимо вміє одночасно слухати кількох людей, запам'ятовувати імена і обличчя, бігати зі швидкістю шість кілометрів на годину. І продовжує навчатися.

Кожен екземпляр Ашимо коштує мільйон доларів. Затрати на його розробку і вдосконалення - іще сотні мільйонів. Про ефективність ніхто не замислюється – як кажуть фахівці, користь з'явиться років через тридцять.

Вже з'явилися і роботи-вчителі. В одній з токійських шкіл викладає учителька Сайя. Цей робот вільно володіє кількома мовами, уміє самостійно складати програму уроку, перевіряти знання учнів, і навіть ставити оцінки. Якщо у класі підніметься галас, Сайя миттю виявить заводіяку, і відправить до директора. Творець Сайї - професор Хіросі Кобаясі – впевнений, що такі роботи вирішать дефіцит "живих" учителів у Японії

Поки що викладача-робота підстраховують справжні вчителі. Але залишити дітей сам-на-сам із андроїдом японці планують вже за кілька років.

Робот Твенді-Ван - один із перших японських андроїдів, створення якого має прагматичну мету. Він покликаний допомагати літнім людям, яких у Японії за кілька десятиліть буде вже сорок відсотків.

У цього робота надзвичайно чутливі руки, завдяки яким він єдиний серед андроїдів без зусиль може розбити яйце і приготувати яєчню. Твенді-Ван підкоряється голосовим командам. Може допомогти пересісти з ліжка на крісло, і навіть здатен підтримувати діалог.

Із часом, впевнені розробники, роботи отримають справжній штучний інтелект, будуть здатні навчатися, розпізнавати один одного, кооперуватися, і навіть боротися за виживання.

Яким може стати майбутнє людей та як уживатися із кіборгами – дивіться у сюжеті ТСН.варти.

Читайте також:

Японські роботи грають у футбол і готують їжу

Британці розробили щура для порятунку людей

Вчені взялися за створення "живого" робота

Компанію оштрафували за напад робота на людину

ВідеоЗемля кіборгів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: