Українські виші масово позбавляють права викладання

Міністерство освіти фактично щотижня скорочує число вищих навчальних закладів. Рахунок анульованих ліцензій йде вже не на десятки, а на сотні.

Наступного року набір до вищих навчальних закладів відбуватиметься інакше. По-перше, пільговики зможуть подавати лише оригінали випускних документів, тобто вступатимуть тільки до одного університету. Обов’язковим стає другий сертифікат: із математики або історії України.

Для зарахування, абітурієнту потрібні сертифікати з трьох дисциплін. Тестування відбуватиметься лише українською мовою, абітурієнти з нацменшин зможуть користуватися словником термінів.

Є ще кілька новацій:
- при вступі враховуватимуть середній бал атестата
- із переліку пільговиків вилучено переможців Малої академії наук
- важчають пільгові умови для людей з особливими потребами.

Також наступного року змінюються строки подання вступних документів.

Крім того, обов'язково треба перевірити, чи має ваш майбутній університет ліцензію Міністерства освіти і науки - їх останнім часом масово позбавляють права викладання. Цього року перевірки тривають. Точна інформація є на міністерському сайті.

Сьогодні ліцензованих вищих шкіл близько тисячі. Студенти вузів, які збанкрутували чи в яких забрали ліцензію, лишаються на вулиці. Теоретично, подовження навчання студентам закритих вишів в Україні гарантує закон і постанова Кабміну.

Утім багатьох цех не влаштовує. Наприклад, у Сумах закрився гуманітарний інститут, одна із філій університету "Україна", де була адаптована програму для людей з особливими потребами. Альтернативи у місті після закриття вишу немає.

Міністерство освіти фактично щотижня скорочує число вищих навчальних закладів. Рахунок анульованих ліцензій йде вже не на десятки, а на сотні. В Акредитаційній комісії пояснюють, що в Україні є виші, де студентів учать у занедбаних дитсадках, без підручників, комп'ютерів і навчального устаткування. До того ж – вдаються до дрібного шахрайства. Зокрема, зараховують студентів на одну спеціальність, а диплом видають з іншої.

Що робити студентам збанкрутілих факультетів та університетів, - дивіться сюжет ТСН.варти.

Читайте також:

У 2012 році в Україні не буде випускників шкіл

Як знайти роботу після звільнення з в'язниці

Комп'ютерна пошесть косить українських дітей

Уряд ліквідує інститути та технікуми

ВідеоЩо робити студентам без вузу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: