Українські виші масово позбавляють права викладання

Міністерство освіти фактично щотижня скорочує число вищих навчальних закладів. Рахунок анульованих ліцензій йде вже не на десятки, а на сотні.

Наступного року набір до вищих навчальних закладів відбуватиметься інакше. По-перше, пільговики зможуть подавати лише оригінали випускних документів, тобто вступатимуть тільки до одного університету. Обов’язковим стає другий сертифікат: із математики або історії України.

Для зарахування, абітурієнту потрібні сертифікати з трьох дисциплін. Тестування відбуватиметься лише українською мовою, абітурієнти з нацменшин зможуть користуватися словником термінів.

Є ще кілька новацій:
- при вступі враховуватимуть середній бал атестата
- із переліку пільговиків вилучено переможців Малої академії наук
- важчають пільгові умови для людей з особливими потребами.

Також наступного року змінюються строки подання вступних документів.

Крім того, обов'язково треба перевірити, чи має ваш майбутній університет ліцензію Міністерства освіти і науки - їх останнім часом масово позбавляють права викладання. Цього року перевірки тривають. Точна інформація є на міністерському сайті.

Сьогодні ліцензованих вищих шкіл близько тисячі. Студенти вузів, які збанкрутували чи в яких забрали ліцензію, лишаються на вулиці. Теоретично, подовження навчання студентам закритих вишів в Україні гарантує закон і постанова Кабміну.

Утім багатьох цех не влаштовує. Наприклад, у Сумах закрився гуманітарний інститут, одна із філій університету "Україна", де була адаптована програму для людей з особливими потребами. Альтернативи у місті після закриття вишу немає.

Міністерство освіти фактично щотижня скорочує число вищих навчальних закладів. Рахунок анульованих ліцензій йде вже не на десятки, а на сотні. В Акредитаційній комісії пояснюють, що в Україні є виші, де студентів учать у занедбаних дитсадках, без підручників, комп'ютерів і навчального устаткування. До того ж – вдаються до дрібного шахрайства. Зокрема, зараховують студентів на одну спеціальність, а диплом видають з іншої.

Що робити студентам збанкрутілих факультетів та університетів, - дивіться сюжет ТСН.варти.

Читайте також:

У 2012 році в Україні не буде випускників шкіл

Як знайти роботу після звільнення з в'язниці

Комп'ютерна пошесть косить українських дітей

Уряд ліквідує інститути та технікуми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: