Страхування пологів не захищає від несумлінних лікарів

Медики і страховики нарікають на недосконалість системи. Про повернення не те що здоров"я - навіть грошей - не йдеться.

Пологи
Медичне страхування гарантує палату з підвищеним комфортом, обстеження на сучасній апаратурі в хорошій клініці, безкоштовні аналізи, а також лояльне ставлення лікарів. За нечемність їм доведеться відповідати перед страховиком.

Молода мама Олена та її дитина відчули недоліки страхової медицини на собі. Народжувала жінка у державному пологовому будинку по страховці. Відповідно, разом із чоловіком розраховували на більш ніж уважне ставлення до себе. Те, що пізніше пояснили, просто шокувало - без попередньої домовленості наперед, перед лікарем, як перед всевишнім - всі рівні.

Кілька тижнів після народження немовля довелося виходжувати у реанімації. Ситуація почала виходити з під контролю вже під час пологів. Коли з'ясувалося, що Олена через вузький таз не в змозі сама народити дитину вагою майже 5 кг. А за медичними показниками - якщо плід більше чотирьох кілограмів мають робити кесарив розтин. Але жодних пропозицій від лікаря не було.

Ані умов підвищеного комфорту, ані уваги чуйного медперсоналу жінка на собі так і не відчула. Коментувати ситуацію керівництво закладу, так і лікарі не погодилися.

Натомість, головний гінеколог цього пологового будинку запевняє, що багаторічна практика та керівна посада у 4- му пологовому дають привід стверджувати - грошей лікарі не беруть. Медицина у нас безкоштовна і однакова для всіх. Можливо, ті хто по страховці, отримують підвищений комфорт.

Нічого такого й близько Олена навіть не бачила. Єдине, за що не довелося платити - мінімальний набір для пологів. Щоправда, як з'ясувалося, за законом його мають надавати безкоштовно усім породіллям.

Ось приклад того, що потрібно для пологів:

Фізрозчин – 4 флакони;

перчатки - 14 пар;

катетер внутривенний - 2 шт

шприци - 10 шт;

система (крапельниця) - 2 шт

акушерский пакет для пологів -1 шт.

одноразова пелюшка - 20 шт

лейкопластир

білизна - 2 шт

У компанії, де застраховане породілля, коментувати ситуацію відмовилися. У іншій пояснили - контроль за медиками їм не під силу. Вплинути на якість надання послуг страховики можуть лише у разі, якщо приватний медзаклад закріплений за певною компанією. Тоді у рамках договору виписані і гарантії, і відповідальність, як медиків, так і страховиків. Насправді, пацієнт має право на компенсацію матеріальних збитків і моральної шкоди. Інше питання, як довести це.

Медики і страховики нарікають на недосконалість системи. Втім, про повернення не те що здоров"я - навіть грошей - не йдеться.

Нагадаємо, неофіційний прейскурант у пологових будинках Києва - від 400 доларів до 1000 євро. У цю суму часто включають не лише послуги лікаря, а й комфортнішу палату. За страховку, яка мала б гарантувати спостереження вагітності і самі пологи треба викласти від 700 до 1000 доларів.

Читайте також:

В Україні з’явиться обов’язкове медичне страхування

Страхові компанії на третину скоротили виплати за полісами

Страхування житла зроблять обов'язковим? (відео)

 

ВідеоСтрахування пологів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: