Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Студентські гуртожитки: від "казарми" до VIP-кімнат

Доросле життя українських студентів починається у гуртожитках - з бруду, холоду, злиднів, тарганів та п'яних вахтерів.

Тільки близько 5% українських гуртожитків вищих навчальних закладів відповідають сучасним вимогам. Причому більша частина з них – так звані VIP-гуртожитки, за проживання в яких треба сплачувати не менше 900 гривень на місяць.

Посереднім же студентам гуртожиток запам'ятовується як "казарма", де немає гарячої води, спільна на цілий поверх брудна кухня, душ не зачиняється, у туалеті - поламані унітази. І навіть туди поселитися вкрай непросто.

Так, в "елітному" гуртожитку університету Шевченка у студмістечку на Ломоносова місць – лише на третину охочих. Тому серед студентів існує велика конкуренція, керівництво ж вузу стверджує, що обирає за соціальними чинниками та академічною успішністю. В першу чергу розглядаються студенти з малозабезпечених сімей, сироти. Платять студенти за такий комфорт близько сотні гривень. І це стандартна ціна, яка їх абсолютно влаштовує.

Але це радше виняток. На умови проживання у студентських гуртожитках і до ЗМІ, і до різних інстанцій надходять численні листи зі скаргами. Йдеться і про корупцію, коли у корпусах мешкають люди, які не мають до навчального закладу жодного стосунку.

Підвищує ректорат і ціни на проживання – за словами керівників, грошей, які виділяються з бюджету, замало, тож доводиться шукати інші способи фінансування. Так, плата за кімнату у Чернігівському гуртожитку зросла з 80 до 200 гривень на місяць. Студенти обурюються, адже й платити треба не лише за дев’ять навчальних місяців, а й за літні канікули.

А ужгородські студенти взагалі живуть без тепла та гарячої води. В гуртожитку немає жодної батареї - вони зрізані, стирчать труби. На поверсі, де мешкає до півтори сотні студентів, всього одна кухня та дві плити. Збудували цей гуртожиток 34 роки тому, відтоді і не пам'ятають, чи робився капітальний ремонт. Кімнати ж студенти самі облаштовують, білять, фарбують, дехто навіть ліжка привозить.

Подробиці про жахи українських гуртожитків та елітні кімнати для VIP-ів дивіться у сюжеті ТСН.варти.

Читайте також:

Українські виші масово позбавляють права викладання

У Києві на кожного квартиронаймача припадає 6-7 квартир

Російський мільярдер прописався в гуртожитку сезонних робітників

Єдиний в Україні гуртожиток для інвалідів опинився під загрозою зникнення

Відео Бруд та злидні гуртожитків

Залиште свій коментар

Вибір редакції