ТСН-Варта: як вберегти дитину від небезпеки щеплення

Щеплення потрібне, щоб захистити від хвороби малюка, але в той же час - велика загроза, що власне щеплення спровокує серйозну хворобу.

Зараз в прокуратурі України перебувають кілька справ, в яких розслідують можливий взаємозв'язок між вакцинаціями та смертями українських дітей - зокрема, Антона Тищенка та немовлят Запорізької та Донецької областей. Маючи ще кілька трагічних випадків на руках, вартові ТСН дослідили якість та обов'язковість щеплень у нас та в Німеччині.

Маленька Віка Курпас уже 2 роки не встає з дивана. Через недугу. Про неї батьки випадково дізналися, коли дівчинці було три.

Коли дитина упала, батьки зробили знімок і виявилося, що у Віки – патологія. От тільки яка саме патологія – медики ніяк не могли второпати. Віці ставало дедалі гірше. Хвороба атакувала спину - почали руйнуватися два хребці. Дівчинку вивертало від болю та знеболювальних.

Діагноз визначили німецькі лікарі - кістковий туберкульоз.

Нині Віка чекає на операцію в одній із клінік Мюнхена, а батьки збирають гроші. І називають джерелом слабості полого вий будинок. Переконані - на сухоти вона захворіла через щеплення ... проти туберкульозу.


Ані досліджень, ані експертиз, чи справді рятівна від туберкульозу вакцина стала руйнівною для Віки - лікарі не проводили.

Тільки мамі Захара, чи не єдиній в Україні, удалося дивом отримати папірець, де чорним по білому написано, чому хворіє її син. Лікарі нині відмовляються писати, що причиною хвороби стала вакцина.

Лівосторонній остит, як ускладнення після щеплення БЦЖ.

От тільки цей документ далі медичної картки не йде. Мама не хоче судитися з лікарями. Мовляв, медики так і сказали їй - судитися з ними справа безперспективна.

Німецькі батьки також бояться, аби їхні малюки не підчепили якоїсь інфекції. Тому майже 95 відсотків робить дітям щеплення, хоча за законодавством воно не є обов’язковим.

Німецький та український календарі щеплень дитини до року - майже ідентичні. Хіба що німці вакцинуються у віці двох-трьох місяців, і лише зрідка відразу після народження. Тоді як маленьким українцям роблять щеплення ще в пологовому будинку. Враховуючи, що щеплень багато, німецькі лікарі пояснюють батькам - можуть бути побічні ефекти. Від шокового стану до впливу на роботу якогось органу чи не на решту життя.

"Сучасні вакцини такі, що ми штабелями робимо щеплення людям, сотні, тисячі років підряд і майже ніколи не спостерігаємо негативної реакції у малюків. Інколи місцева реакція – почервоніння. Але, слава Богу, за 17 років жодного побічного ефекту не сталося. Це тому, що вакцини надійні" – кажуть в Інституті Роберта Коха.

Тут стежать за випадками побічних ефектів після щеплень. Мало того, лікарі та батьки зобов’язані повідомляти про випадки, коли були ускладнення після вакцини. Утім, останнім часом таких не було. Тому що виробники вакцини змушені провести ґрунтовні дослідження її безпеки і дії. Тільки тоді вакцину допустять на ринок. Держава гарантує безпеку пацієнтам, і в разі ускладнень на тлі щеплень відповідальна держава.

В Україні повного аналізу БЦЖ-вакцини, якою нині щеплюють дітей, ніхто не проводив - твердять поза камерою лікарі. Нині в нас використовують два види вакцини - данський та російський штам. Один відсоток дітей після щеплення ризикує підхопити, наприклад, той самий туберкульоз.

Немає такого виробника БЦЖ, при якій була б обмежена кількість ускладнень, на превеликий жаль, нинішні технології отримання вакцини не досягли такого ступеня.

Проте є ще й інші причини.

В наслідок технічних помилок, так і в наслідок певної неуважності медичного персоналу, так і в наслідок того, що у мами не зібрали анамнез попередніх випадків в сім'ї.

Нині від вакцинації категорично відхрещуються чверть батьків.
Але є й інша сумна статистика. Щороку в нас фіксують 35-ть тисяч нових випадків захворювань на туберкульоз. Ризик підхопити сухоти в новонароджених становить 40 відсотків.

Як запобігти трагедії і хворобі дивіться у сюжеті ТСН-Варти.

Читайте також:

МОЗ: діти на Донеччині померли не від вакцини

Після вакцинації в Донецькій області померло друге немовля

У Донецьку після щеплення померло немовля

На Сумщині пацієнтка побила лікарку за смертельне щеплення її дитини

ВідеоНебезпечні щеплення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: