У БТІ зумисне гублять документи на квартири, допомагаючи шахраям

Вартові ТСН досліджували, як уникнути махінацій з квартирами, куди звертатися, коли втрачено документи.

Вікторія Бутенко, героїня дослідження ТСН-Варти, заплатила подвійний тариф за швидку реєстрацію документів на квартиру в БТІ (Бюро технічної інвентаризації). Однак, їй не повернули папери ні через тиждень ані через два.

Вона взагалі, ризикувала втратити нове помешкання. Напівдетективна історія закінчилася законно тільки завдяки рішучості Вікторії.

Діяти треба швидко - така її порада тим, хто опиниться у схожих обставинах.

Вона – купила нову квартиру у центрі міста. Утім, новоселом поки що не стала. Із новою нерухомістю – звалилися нові проблеми, там – де й подумати не могли. Бюро технічної інвентаризації ані в строк, ані поза ним не видає Вікторії її документи.

Вікторія Бутенко каже: "Шістнадцятого числа документи мали би бути готові. Ми прийшли їх забирати вісімнадцятого. І тут наших документів не виявилось взагалі".

Тут реєструють угоди, і саме право власності. Утім, єдиний документ, який це право засвідчує - оригінал договору купівлі-продажу – тут загубили. Хоча представник БТІ переконує – документи не можуть зникнути.

Та юристи попереджають – тепер квартира Вікторії – під загрозою.

Аби унеможливити оборудки з майном, в Україні діють центральні бази даних – в тому числі реєстр нерухомості. Його веде підприємство "Інформаційний центр", структура Мінюсту. Туди мають доступ тисячі нотаріусів і працівники самого центру. Щоб звести до мінімуму небезпеку оборудок, варто обов'язково завітати до нотаріуса, який оформлював угоду. Він може зробити позначку у реєстрі - що документи на квартиру втрачені.

Один з керівників БТІ пояснює - Бюро, щойно стає відомо про втрату документів, одразу ставить нерухомість під особливий контроль. Утім - радить звертатися і до правоохоронців.

Якщо буде задіяна шахрайська схема, в якій буде якійсь недобросовісний співробітник БТІ, який загубив документи, і замовник цих всіх дій, якщо цей ланцюжок буде поєднаний кимось, то безумовно можливо відчуження квартири.

Отже – дзвінок у міліцію, і заява. Бажано, того ж дня. Із вказівкою про загублені документи і – про всяк випадок - проханням перевірити дії посадових осіб БТІ.

Окрім проблем із документами на квартиру, ціле випробування - написати відповідну заяву в міліцію. Вікторія протягом двох днів не могла добитися від правоохоронців реакції на свою справу.

Поки міліція буде шукати, наступний крок - обов’язково звернутися в ЖЕК. Там зловмисники можуть взяти довідку, без якої неможливо перепродати квартиру, а нотаріуса, потім - просто підставити.

Тому - заява в ЖЕК – із проханням не видавати жодних довідок будь-яким людям без присутності власника квартири. Її обов'язково треба зареєструвати, копію – залишити собі.

Останній крок. Якщо протягом кількох днів документи на квартиру так і не знаходять - єдиний вихід - робити дублікат. Звісно, і в такому випадку махінації - усе ще можливі. Утім - попередні дії - зведуть їх до мінімуму.

Детальніше дивіться у відео ТСН.Варти.

Читайте також:

Квартири в Києві продовжують дешевшати

В мобільниках з'являться фінансові піраміди "а-ля Медофф"

Квартирні аферисти виселяють мешканців обласного центру у провінцію

У Тернополі шахраї, залякуючи дітей, виносили з квартир гроші та коштовності

ВідеоВтрачені документи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: