Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українки через "самосуд" позбавляють чоловіків батьківства

Дискримінація татусів набирає обертів: матері все частіше насильно забирають дитину та забороняють їй бачитися з батьком.

Батьківські права на дітей після розлучення часто обмежують. В Україні після розірвання шлюбу закон і суспільна традиція опиняються на боці матері.

Навіть якщо мати не має за душею ні копійки, а тато здатен забезпечити і нянькою й іграшками і всім необхідним - заслужити судове рішення на користь батька у нас майже неможливо. Тож чоловіки все гучніше заявляють про дискримінацію.

Відомий адвокат Сергій Власенко, який відстоював права кандидата у президенти Віктора Ющенка у Верховному суді та брав участь у безлічі резонансних справ, тепер сам судиться зі своєю колишньою дружиною. Власенко хоче, щоб дві доньки мешкали з ним.

Юрист запевняє, що у Сімейному кодексі чітко написано - мати й батько мають рівні права. І навіть якщо суд ухвалює, що після розлучення дитина має жити з матір’ю, батько також має право на відвідини та виховання дитини. А в нас, каже Власенко, мами часто влаштовують самосуд, позбавляючи колишніх чоловіків батьківських прав.

"Якщо батько може забезпечити краще виховання, кращі умови проживання, краще життя, то певно треба, щоб батько і матір домовилися, щоби юридично дитина проживала за батьком, але й матір брала участь у вихованні", - зазначає Власенко.

А якщо згоди немає, шанси на суди у татів невеликі. Так виховали у Радянському Союзі - мама біля плити та дітей, тато – біля верстата. Натомість сучасні психологи кажуть, що чоловіків треба захищати.

Психолог Вікторія Борисова працює в Асоціації мужніх татусів, які виборюють право виховувати дітей самотужки. Вона надивилася на переживання чоловіків і бачила, що "жінки іноді таке творять – за стать соромно". Борисова запевнила, що якщо не пускати батька до дитини, скоро син чи донька потраплять до лікарів – з енурезом, невропатією чи іншими розладами.

Матерям, які позбавляють свою дитину найціннішого, психологи радять замислитися: якою їхній син чи дочка стануть, коли виростуть.

Про справедливість після розлучення дивіться у сюжеті ТСН.варти.

Читайте також:

Держава майже не дає шансів вижити недоношеним немовлятам

Бабусі влаштували "війну" через опіку над онукою

Українські виші масово позбавляють права викладання

Комп'ютерна пошесть косить українських дітей

ВідеоДискримінація чоловіків

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції