Українці щороку патентують 15 тисяч винаходів

Українська влада замість фінансування розробки нового апарату штучної нирки вироблятиме LCD телевізори.

Щороку українці патентують до 15 тисяч винаходів та ідей. Водночас в Україні сучасним "кулібінам" пробитися досить важко, більше вітчизняний інтелект цінують за кордоном.

Зареєструвати винахід в Україні не проблема, треба лише належним чином оформити заявку, додати креслення і заплатити збір (з приватної особи – це менше, ніж 100 гривень).

Процедура реєстрації також не складна. В Інституті промислової власності проводять експертизу кожного винаходу, за міжнародними стандартами. Аналізують три основні критерії: промислова придатність, новизна та винахідницький рівень.

Якщо креслення й розрахунки експерти підтвердять, винахідник отримає не просто авторське свідоцтво, а ще й патент, і зможе за ідею - якщо її запустять у виробництво - отримати гроші.

Утім, держава на фінансування новітніх розробок грошей витрачає дуже мало, в основному винаходи українців здобувають популярність за кордоном. Так, розробкою нових ліфтів у Харкові зацікавилися сінгапурці. Василю Новицькому, тепер уже австрійському вченому і винахідникові, хоча сам він з України, за патент на його ліки від раку пропонували 300 млн доларів.

Тепер ліки з патріотичною назвою "Україн" виготовляють, щоправда не в Україні і не для українців.

А у нас для хворих на ниркову недостатність привілеїв немає - забезпечити штучною ниркою в Україні здатні лише три з половиною тисячі людей, більше на виготовлення грошей немає. Водночас українську ідею з новим апаратом штучної нирки "Поліеферент" оцінили японці, які й дали кредит.

Натомість уряд вирішив фінансувати LCD телевізори. Вітчизняні, кольорові рідиннокристалічні. На них держава надала кредит - 15 млн грн. Це десята частина всього, що позаминулий рік Україна витратила на власні винаходи.

Дивіться історії про унікальних людей та їхні винаходи у сюжеті ТСН.варти.

Читайте також:

Жертвами ліфтів стають десятки українців

Держава майже не дає шансів вижити недоношеним немовлятам

Алкоголізм косить успішних і заможних українців

Агенства підбирають непрофесійних нянь, щоб заробити більше грошей

ВідеоУкраїнські кулібіни

ВідеоДе в Україні винахідникам добре

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: