Українці уже давно п'ють технічну воду

Водопровідні мережі в Україні уже давно являються такими, які не відповідають міжнародним стандартам. Вони не очищують воду, а навпаки.

Пити чи не пити сиру воду з під крану – для більшості українців це питання звучить риторично.

Натомість, санітарний лікар Сергій Пастушенко хизується, мовляв, вживаю сам і раджу всім. Еколог Тетяна Тимочко каже, що це неймовірно і зовсім не факт.

Більше того, відверто не радить так експериментувати. "Мережі, по яким вода доставляється в кожний будинок і в кожну квартиру. Вони є застарілими, вони є такими, що давно вийшли з ладу, мають серйозне внутрішнє забруднення. І навіть якби ідеально чисту воду по ним доставляти до споживача, то вона все одно би мала біогенне забруднення", - каже еколог.

На заході вода, яку щодня споживають українці прирівнюється до технічної. Адже в усьому світі вже давно користуються нормами більш вимогливими до питної води.

Нові стандарти були ухвалені і в Україні - ще 2007-го. От тільки в дію не введені й досі.

Причина одна - якщо почнуть працювати нові стандарти, то дуже багато джерел водопостачання просто не відповідатимуть цим стандартам.

Народні методи очищення води на зразок відстоювання, заморожування, використання срібла, кремнію - добрі, кажуть екологи - але не основні.

Адже лише сучасні пристрої здатні очистити воду від найшкідливіших для здоров’я домішок – розчинених мийних засобів, нітратів та іншої хімії.

А як очищувати воду та вибирати фільтр – дивіться у відео ТСН.Варти.

Читайте також:

На чернігівцях проведуть експеримент з питною водою

Через руйнування греблі на Дніпропетровщині зникла питна вода

На Одещині три тисячі людей живуть без води вже 12 років

NASA дозволила космонавтам пити воду, отриману із сечі

ВідеоЧи можна пити воду з-під крану?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: