Українцям загрожує епідемія СНІДу через шприци наркоманів

Медики, прибиральниці, маленькі діти - ось перші жертви розкиданих всюди наркоманських використаних шприців. І винних у ВІЛ-інфікуванні не знайдеш.

Лише офіційно - в Україні 400 тисяч ін'єкційних наркоманів.

Використана голка від одноразового шприца є носієм найнебезпечніших хвороб 21-го століття: СНІДу та гепатиту. Нині брудні голки знаходять усюди.

Маленька чернігівчанка Ліза була в дитсадку, коли хтось із діток вколов її знайденим шприцом. Мати Лізи, Олеся Мороз, каже що в лікарні підтвердили, що шприц був із вірусом СНІДу. Тепер дівчинці кожних 12 годин дають ліки, які шкодять ниркам і печінці.

Інфікуються також лікарі й прибиральниці. Терапія, яку проводять і лікарнях, ефективна на 99 %, стверджують фахівці. Але треба туди звернутися.

У випадку з Лізою порушено кримінальну справу, але винних знайти не можуть. Кажуть, що всі шприци прибрали. Але вартові-ТСН провели рейд і знайшли цілі "склади" використаних шприців.

Першість посіли поштові скриньки та електрощитові у під'їздах. Там зазвичай наркомани залишають собі кілька шприців про “чорний день”. На другому місці - дитячі майданчики. Замикають рейтинг парки відпочинку.

Ці шприци можна здати на утилізацію. У великих містах працюють пункти прийому використаних шприців. Для наркоманів їх обмінюють на нові.

Це проект громадської організації "Ведис", що існує на міжнародну допомогу. Шприци поклали у спеціальний контейнер. їх спалять десь за містом. Лише у Чернігові таким чином за рік зібрали 39 тисяч шприців.

Софія Султанова, керівник Громадської організації “Ведис”, каже, що наркомани ідуть на здачу шприців із радістю.

Спонукати таким чином наркозалежних прибирати за собою - поки що найефективніший спосіб.

Отже, якщо ви вкололися брудною голкою і не знаєте, де місцевий центр профілактики СНІДу, одразу звертайтеся до районної поліклініки у кабінет довіри чи інфекційних захворювань. Візьміть із собою, голку зі шприцом, яким вкололися.

Детальніше про те як діяти, коли вкололися використаним шприцом, дивіться у відео ТСН-Варти.

Читайте також:

У Черкасах наркоманам безкоштовно роздають шприци і презервативи

ВІЛ серед наркозалежних зростає

У дитсадку Чернігова дівчинку вкололи шприцем хворого на СНІД наркомана

ВідеоІнфіковані шприци

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: