Улюблена професія: як наважитися змінити роботу

Коли на своєму робочому місці починаєш задумуватись, шо ти щось не те робиш, то не варто боятися почати улюблену справу з нуля.

У Радянському Союзі люди, переважно, здобували спеціальність і працювали все життя на одній ниві. Тепер в Україні частіше ризикують, твердо змінюючи діяльність. Багато професій змінилося: і вимоги, і обов'язки, і престижність, і оплата.

Що об`єднує зіркового музиканта, модного фотографа, велоінструктора і виховательку дитячої ігрової кімнати? Всі вони працювали в офісах: комп'ютери, перегородки, дрес-код. Лідер гурту ТІК Віктор Бронюк навіть чиновником був - працював у міськраді.

Коли випадково на своєму робочому місці починаєш задумуватись, шо ти щось не те робиш, тобі хочеться чогось більшого.

Світлана Мінаєва була - як тепер сама каже - офісним планктоном: робота з 9-тої до 6-тої, перерва на обід, але одного дня взяла та й звільнилася. На останню зарплату вона купила студійного обладнання. Тепер за два роки у неї власна фотостудія у квартирі, сучасна апаратура і маса замовників.

Галина Бортакова вже 5 днів як працює в ігровій кімнаті для дітей, хоча до цього була успішним митним брокером і навіть керувала відділом у компанії з торгівлі металом – були кар'єрні перспективи і непогана зарплата.

Велоінструктор Костянтин Карачов був комп'ютерним програмістом, працював у відомій комп`ютерній компанії. Одного дня він звільнився в нікуди, бо не хотів мучити ні себе, ні свою роботу. Костянтин відкрив свій власний сайт, і тепер організовує велотури по Україні.

Є люди, яких влаштовує офіс і робота тут приносить щастя. Без офісного ритму вони навіть втратять сенс життя. Та частині людей це не підходять, кажуть психологи, і тоді вони роблять вчинок.

Проблема офісних працівників у тому, що вони стають гвинтиками великої машини, вони не живуть власним життям. Щоб піти власним шляхом - це потребує певної сміливості.

Зважитись на це важко. Загальної формули не існує. Галині допоміг чоловік, що теж займався металом – вклав інвестиції в її мрію - ігрову кіманту для дітей

"Для досягнення якоїсь мети необов'язково їхати в столицю, каже музикант Бронюк. Він перейшов у музику, коли вже мав концерти, але найбільшу популярність на той час мав все-таки у Вінниці. Чи варто кидати рботу чиновника – довго не міркував.

Костянтин почав все з нуля. Поки що підтримують родичі. Крім поїздок із клієнтами у велотурах також працює з комп`ютером - тепер це інша робота. Він покладається на свій ентузіазм.

Світлана діяла за формулою, яку тепер рекомендує всім - займатися улюбленою справою від душі, а потім вона і в бізнес переросте.

Це підтверджує психолог Шнеєр. Він сам якось піддався поклику серця - був математиком і електронником, а став психологом. Тепер знає - в людини від довгої роботи на одному місці настає перегорання. До того ж від нової роботи, нових знайомств і вражень у людини з`являється... стрес, який допомагає працювати ефективніше.

Коли випадково на своєму робочому місці починаєш задумуватись, шо ти щось не те робиш, тобі хочеться чогось більшого, то не варто боятися, стати на повні ноги, в груди вдихнути і сказати: "Все! Я починаю далі розвиватися, я починаю далі працювати, я починаю далі творити!"

Читайте також:

Українські дауншифтери - втікачі від цивілізації

Повноліття для українських інвалідів стає справжнім випробуванням

 Хто більше за усіх постраждав від кризи

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: