В Україні неповнолітнім надають роботу, але забувають про їх права

Діти своїх прав не знають і частіше, ніж дорослі, дозволяють себе використовувати - констатують у Держнаглядпраці.

В Україні піднімають питання про зайнятість дитини за мірою її дорослішання. Діти задаються питанням: йти працювати, чи ні. Сьогодні в Україні працює в кілька разів більше неповнолітніх, аніж 20 років тому. Але не усі вони знають свої права.

Дехто з них, не маючи знань, отримують травми. Серед побутових травм найбільше і найважчі - діти отримують саме у сільському господарстві. І саме у цій галузі задіяно найбільше неповнолітніх. У світі – 64%, в Україні точної статистики не ведуть, але вибіркова свідчить – ми не виняток.

Спека – 37 градусів у затінку, довжина рядка - 300 метрів, за кожен рядок платять 2 гривні, працюють по 12 годин, встигають пройти з десяток рядів.

Собі в школу заробляю – зошити, ручки, книжки ще деякі треба купляти самому.

16-річний Денис працює з 10 років. Спочатку підробляв вантажником, згодом на "дірці" - так у східних областях називають копанки – нелегальні шахти.

Зарплата - тисяча шістсот гривень на тиждень. Зміна – 12 годин через день. Працюють у саморобному забої лежачи - там не розігнутися, спорядження купують собі самі.

Діти самі просяться на роботу, аби прогодувати себе і сім'ю. Про оформлення трудових взаємин навіть не йдеться. Діти своїх прав не знають і частіше, ніж дорослі, дозволяють себе використовувати - констатують у Держнаглядпраці.

На роботу мають приймати неповнолітніх з 16-ти років. Під час проведення тематичних перевірок були втсановлені факти використання дитячої праці меншого віку - і 11-ти і 12-ти і 13-ти років.

За законом працювати в Україні можна з 16-ти років. Як виняток - з 15-ти або 14-ти - але з письмової згоди батьків або осіб, які їх заміняють.

Трудовий день для дітей, молодших 16-ти має складати не більше 24 годин на тиждень.
Відпустка - не менше 31-го календарного дня.

Обов'язкове щорічне медичне обстеженя.

Заборона працювати на важких роботах, вахтовим методом, за сумісництвом, у вихідні дні та вночі.

Працюючи менше дорослого - дитина має отримувати однакову з ним зарплату. Тому роботодавці не поспішають оформляти трудові угоди з неповнолітніми.

Кколи ми говоримо про нефомальну економіку - або інший приклад - сезонні роботи - то звичайно, наймачу або ротодавцю не вигідно оформлювати трудові відносини, тому що для неповнолітнього зберігаються ті самі права, що і для дорослої людини.

Психотерапевти застерігають – дорослішати треба поступово і в жодному разі - не примусово.

Більш детально дивіться у сюжеті ТСН.Варта:

Читайте також:

Українські діти найчастіше стають жертвами кіберзлочинців

Українські діти не люблять політиків, але думають про НАТО

ООН встановила, де живуть найбільш нещасні діти в Європі

Дворічні діти в Індії заклинають змій
 

ВідеоВ Україні неповнолітнім надають роботу без прав

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: