В Україні понад 10 тисяч перевізників-нелегалів

Українські дороги полонили автобуси, водії яких або взагалі не мають права перевозити людей, або відмовляються страхувати пасажирів.

За 2009 рік Мінтранс зареєстрував на українських дорогах близько 10 тисяч нелегальних перевізників, які не мають ліцензії на перевезення пасажирів міжміськими маршрутами.

Що водій не має відповідних документів часто з'ясовується вже після того, як автобус потрапив у аварію. Пасажирам не виплачується жодного відшкодування, адже такі перевізники не видають ані квитків, ані страхових полісів, які забезпечать компенсацію у разі ДТП.

За законом, здійснювати пасажирські перевезення можна лише за наявності відповідних документів та дозволів, зокрема, паспорт маршруту руху, ліцензійна картка, шляховий лист тощо. Перед виїздом на маршрут водій мусить пройти медичний огляд, а його автобус - технічний. Звичайно, нелегали останнім правилом зазвичай нехтують.

Ще один різновид небезпечних водіїв - напівлегальні. У них є ліцензії, але їздять вони самовільними маршрутами. І також наявністю касового апарату та страхового поліса не переймаються.

Як кажуть чиновники, в Україні фактично створено дві маршрутних мережі: одна легальна, де перевізники мають державні ліцензії та узгоджують маршрути з владою, інша – напівлегальна, коли ліцензії у водіїв є, але їздять вони стихійно – там, де є стабільний пасажиропотік.

У Мінтрансі кажуть, що це питання має вирішувати міська влада і самі перевізники. Приміром, запитані, але не визнані офіційно напрямки мають спонукати до зведення зупинок. Та й маршрути треба прокладати за потребами пасажирів. Тоді перевізники зможуть повернути вкладені і нарікати на нелегалів, які відбирають клієнтів.

Чим небезпечні нелегальні перевізники, дізнайтеся з розслідування ТСН.варти.

Читайте також:

Пішохідні "зебри" вбивають людей

Українці борються з неправильно припаркованими авто

Як уберегти своє авто від неякісного пального

Паспортні шахраї беруть мільйонні кредити на чужі прізвища

ВідеоНебезпечні міжміські маршрутки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: