В Україні тварини не захищені від жорсткого поводження з ними

Зоологи також наголошують на контрабандному потраплянні тварин до країни, що може бути небезпечно для людей.

Щороку лише до столичного зоопарку потрапляють кілька десятків тварин, конфіскованих у вуличних фотографів, на митниці чи в приватних звіринцях. Часто їхніх власників не можна притягти до відповідальності через недосконале законодавство у захисті тварин від жорстокого поводження. Тому й кількість живої екзотики в Україні тільки більшає.

В Україні є сім'ї, які тримають незвичних тварин: ящірку, шиншилу, змію, папугу-кореллу, паука-птахоїда, черепаху.

Зоолог Олег Поясник запевняє, що при купівлі крокодила, наприклад, можна придбати нільського. Через рік-два такого вже неможливо тримати вдома, занадто небезпечно.

Як правило, коли господарі-непрофесіонали розуміють, що придбали небезпечну іграшку намагаються її здихатися. Тварин, придбаних офіційно, несуть в зоопарк, завезених контрабандою - викидають на вулицю.

Купити собі на втіху миле дитинча крокодила чи сіроманця не проблема. На ринку "куренівка" можна домовитися про придбання екзотичної тварини. З документами, запевняють продавці, все упорядку, також повідомляють, що тварина буде привезена привитою.

Таких тварин везуть з розплідників. Найбільші експортери екзотів - країни Африки, Сполучені Штати та Росія.

Олег Поясник: "Просто звертаєшся до фірми з ліцензією, а їх багато у світі. Це можна зробити офіційно.

Контрабанда тварин не просто дика - вона жорстока.
Гучна справа грянула на початку літа. На західному кордоні у вантажі миротворців, що поверталися з Ліберії, знайшли контрабанду екзотів. Сімох папуг жако запакували у тубуси з-під сухого молока. Мавпочку лоррі посадили у консервну бляшанку, ще кілька мавпенят були у рюкзаках під дією снодійного. Зараз усі ці тварини у приватному зоопарку.

Дмитро Скрильніков, директор Бюро екологічних розслідувань: "Їх наколюють наркотиками, замотують в рулони, запаковують в консервні банки. Деяких прибивають цвяхами до чемоданів, щоб вони не рухалися і могли пройти митний котроль. Дуже часто таких тварин привозять миротворці зі своїх подорожей. Якщо папуга коштує кілька тисяч доларів – дві-три папуги можуть виправдати відрядження".

Після таких тортур кожна друга тварина не виживає. Бракований товар іде на смітник.

Але загроза не лише для екзотів. Вони можуть бути носіями небезпечних хвороб - наприклад від мавпи можна підхопити туберкульоз, від шиншили туляремію, а від змії - коросту. Окрім того, передбачити поведінку такої тварини складно. Але якщо у вас є довідки ветеринара, а сама тварина зареєстрована у ЖЕКу - це вже законний член родини. А от нелегалів можуть конфіскувати, звісно, якщо про них дізнаються.

Більш детально дивіться у сюжеті ТСН.Варта:

Читайте також:

10 місць на планеті, де їдять туристів

У долині Меконгу знайдені 163 нові види флори і фауни

На берег Аргентини викинулися півсотні китів

ВідеоЕкзотичні тварини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: