Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вода з пластикових пляшок містить небезпечні сполуки

Пластик буває різним, наприклад полівінілхлорид. В Європі його вже не використовують для упаковки харчових продуктів. В Україні заборони немає.

Наприкінці дев'яностих в Україні принципово змінився підхід до промислового виробництва напоїв. Зокрема, лимонади та мінералку почали масово розливати у пластикові пляшки.

На перший погляд, це дуже зручно, і сьогодні напоїв у скляній тарі відчутно поменшало. Однак ми дізналися факти, які вас точно зацікавлять.

Пити воду з під крана ми вже з вами перестали. Це шкідливо. Можна підхопити якусь холеру, наприклад гепатит чи навіть імпотенцію.

Навіть якщо ви вірите виробникові і він дійсно розливає якісну воду.Чи справді вона буде такою, поки пляшка із заводу потрапить вам до рук? Давайте відстежимо її шлях.

Потужний завод з виробництва столової питної води. Менеджер з якості переконує, що тут все в порядку. Воду отримують з десяти глибоких свердловин, вона проходить фільтрацію, ретельний контроль. Потім її розливають у пластикову пляшку. І тут починаються питання. Пластик – складні композитні системи з високомолекулярних органічних сполук.

Пластик буває різним, наприклад полівінілхлорид. В Європі його вже не використовують для упаковки харчових продуктів. В Україні заборони немає.

На заводі переконують, вони використовують якісний пластик -- поліетилен-терефталат.

Саме така абревіатура вибита на дні пляшки.

Після заводу пляшки з водою розвозять інколи по магазинах, але здебільшого на склади.Часто продукцію везуть одразу на гуртові базари.

Липнева спека, стовпчик термометра видряпується за позначку тридцять – у тіні, отже на сонці під п'ятдесят. Таку температуру не витримує навіть якісний пластик – вимушені визнати і виробники продукції.

Висока температура може призвести до деструкції ПЕТ-матеріалу. Ця речовина буде джерелом нових смаків. Підсолоджуваі починають розкладатися. А при низькій температурі навпаки напій розшаровується, втрачає товарний вигляд.

А ще під дією високої температури та сонячного проміння пластик починає випаровуватися. Він розчиняється у воді, насичує її шкідливими речовинами.

Хто з нас не відчував у воді присмак пластику? В інституті екогігієни та токсикології визнають – немає абсолютно безпечної пластикової упаковки. З будь якої пластмаси виділяються отруйні речовини.

Як вони діють на організм людини? Вітчизняних досліджень немає, але що з цього приводу говорять іноземні науковці?

Національна програма токсикологічних досліджень при уряді США. За результатами американських учених, які експериментували на тваринах,бісфенол А – один з компонентів пластика - зменшує вироблення сеперми у самців. У самок він пришвидшує процес статевого дозрівання.

Науковці встановили, зависокий рівень цього компоненту може викликати діабет та захворювання серця.Так от, підвищена концентрація цієї складової пластика негативно впливає на розвиток статевих органів хлопчиків, які ще знаходяться в утробі матері! Бісфенол А зафіксований в організмі у 92 відсотків обстежених. І у дорослих і в дітей.

Дослідження також показали, що рівень бісфенолу А різко зростає, коли людина постійно п'є воду з пластикових пляшок. У розвинутих країнах вже намагаються обмежити використання пластика як упаковки харчових продуктів. Наприклад у Європі та США вже практично не випускають пиво у пластикових пляшках. Усе частіше відмовляються від пластикових стаканчиків для кави – переходять на дорожчі паперові. Питання пити чи не пити з пластикових пляшок в Україні наразі не стоїть. Відмовитися від такої зручної та дешевої тари у цій країні не зможуть ще багато років. Натомість науковці радять самим людям подбати про своє здоров'я.

Наприклад не використовувати повторно пластикову пляшку. Не купувати продукти на базарі у вживаних пластикових пляшках. А ще відмовитися від використання пластикового посуду хоча б удома.

Краще купувати маленьку тару, з якої можна випити все одразу. Адже хімічна реакція починається, щойно пляшку відкоркували і всередину потрапило повітря.

 

Читайте також:

Бутильована вода небезпечніша за водогінну

Киян попереджають, що вода у кранах може позеленіти

У Дніпропетровську замість газу з кухонних плит потекла вода

 

ВідеоПластикові пляшки містять небезпеку

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції