Як уберегти своє авто від неякісного пального

ТСН.ВАРТА перевіряла, що можна зробити, купивши неякісне пальне і на які заправки краще не заїжджати.

Те, що вартість бензину в Україні наближається до долара за літр, зовсім не гарантує якості автомобільного палива.

Поганий бензин - як ми з'ясували - поширене явище в Україні. ТСН.ВАРТА перевіряла, що можна зробити, купивши неякісне пальне і на які заправки краще не заїжджати.

Підробного пального на українському ринку – за різними оцінками, від десяти до тридцяти відсотків. Поломка іномарки через неякісне пальне зараз може потягнути від десяти до п'ятдесяти тисяч гривень, запевняють фахівці.

Що заливають у бак, ми вирішили перевірити самі. Для цього купуємо 95-й на двох різних заправках. Перші п'ять літрів заливаємо на занедбаній АЗС, де оператор навіть чеків на дає. Натомість ціна на двадцять копІйок нижча за середню. Потім заїжджаємо на брендову заправку.

Дві ємкості з, начебто, однаковим дев’яносто п’ятим бензином здаємо у спеціалізовану державну лабораторію. За добу результати аналізу готові. Рідина, придбана задешево, не відповідає жодним стандартам і на 95-ту марку ніяк не тягне. цей продукт не можна називати бензином. Оскільки в ньому вміст бензолу становить 47-50%. Це не бензин і його взагалі не можна використовувати в двигунах.

Інший зразок - придатний до використання. І основним усередненим вимогам відповідає. Таких бензинів в Україні більшість.

У Євгена, власника машини, автівка заламалася саме через неякісний бензин, потрібно було міняти деталі майже на тисячу доларів. Машину він відновив власним коштом. До страховиків навіть не звертався – переконаний – довести їм, що авто вийшло з ладу через поганий бензин – неможливо. В угоді такого пункту на відшкодування просто немає.

Єдиний вихід - судитися з потужними нафтотрейдерами. Проте жодного прецеденту, щоби людина позивалась і виграла справу, в Україні поки що немає.

Мало того, що на вітчизняних заправках нам продають поганий бензин – то ще й деруть за нього утридорога!

За приблизними підрахунками, цього року – ціна літра дев'яносто п'ятого завищена майже на гривню. Для торговців та нафтотрейдерів - це мільйонні прибутки, у доларах.

Нафтові компанії та урядовці наполягають - ціна об'єктивна і залежить насамперед від вартості нафти.

Коли урядовці вираховують формулу ціни бензину – спираються на дані нафтової біржі "Платс". Але – там пальне майже ніхто не купує. Його беруть за кордоном дешевше, ніж на біржі.

Таким чином додатковий заробіток біля двадцяти копійок на літрі. Через те, що некоректно врахована ціна завезеного бензину.

Крім того – офіційну формулу розраховують без дешевого вітчизняного палива. Мовляв, його мало і на ціну не впливає. А насправді наших нафтопродуктів на ринку аж дві третини.

Страховики не відшкодовують, нафтотрейдери не переймаються якістю. Це варто знати, перш ніж купити залізного коня і залити в нього перший літр. Та й судовий процес не такий уже й безперспективний - якщо результати аналізів свідчать, що бензином у вашому безобаку лише пахне.

Іще одна порада, наостанок. Досвічені водії намагаються потоваришувати з працівниками АЗС, аби вчасно дізнаватися про поставки неякісного бензину. Це допомагає зберегти автомобіль здоровим, це працює.

Читайте також:

Тігіпко: якщо не зупинити ціни на бензин, вони зупинять економіку

Ціни на бензин підбираються до позначки 8 грн

В Україні знову подорожчав бензин

 

ВідеоЯк уберегти своє авто від неякісного пального

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: