Вишки мобільного зв’язку найбільше небезпечні для суєвірних людей

Перевірити, чи базова станція законна і не шкодить здоров’ю, можна звернувшись до районної санепідемстанції. Домогтися демонтажу навіть безпечної вишки більш ніж реально.

Сусідство з базовою станцією мобільного зв’язку у людей, які живуть в навколишніх будинках часто викликає страх. Вони побоюються, що сигнал від станції негативно пливає на їх здоров’я викликаючи хвороби.

Наприклад, на даху однієї з кіровоградських лікарень знаходяться базові станції стільникового зв’язку. У двох лікарів, які працювали на сьомому поверсі поліклініки, якраз під антенами, виявили рак. Згодом недугу знайшли ще у вісьмох співробітників.

У санстанції в свою чергу запевнили, що рівень електромагнітного випромінювання був у нормі, коли на даху поліклініки встановлювали станції.

За словами експертів, базові станції стільникового зв’язку не шкодять здоров’ю, якщо встановлені за всіма правилами. Законність станції перевіряють інженери Укрчастотнагляду. Вони фіксують сигнал нелегального передавача, визначають, якому оператору належить і складають протокол на порушника.

Найкращий спосіб перевірити, чи базова станція законна і не шкодить здоров’ю - звернутись до районної санепідемстанції. Минулого року ця організація заборонила експлуатацію 30 об’єктів.

Небезпечною є відстань від станції до житлових будинків менше 35 метрів. Якої потужності, на якій висоті і відстані від житлових будинків мають встановити базову станцію, щоразу на кожну розраховується індивідульно. Головне, щоб впромінення не перевищувало санітарних норм.

Встановлені в Україні, рівні електромагнітного випроміннення жорсткіші, ніж рекомендовані у світі. В нашій країні гранично допустимий рівень – 2,5 мікровати на сантиметр квадратний. В Росії, Білорусії, Угорщині цей показник - 10 мікроват на сантиметр квадратний. В країнах Скандинавії - 100.

В свою чергу, оператор мобільного зв’язку запевняють, що станції не шкодять здоров’ю, а чутки про їх небезпеку поширюють конкуренти.

Проблема впливу електромагнітного випромінювання на здоров’я людей має здебільшого психологічний характер, стверджують вчені. Переконують, що важливу роль відіграє факт самонавіювання, емоційна людина дійсно може відчувати погіршення самопочуття, перебуваючи поблизу базових станцій.

Ті, хто усе ж сумнівається у безпечності стільникового передавача, що встановлений поруч може написати запит до санстанції , укрчастотнагляду, МНС чи дергірпромнагляду - усі ці організації контролюють базові станції стільникового зв’язку. І навіть якщо станція виявиться законною, особливо наполегливі скаржники зможуть досягнути її демонтажу.

Як захиститися від електромагнітного випромінювання від мобільного, дивіться у сюжеті ТСН.ВАРТИ.

Дивіться інші сюжети "вартових" ТСН:

ТСН-Варта: як вберегти своїх дітей від сусідських собак

За 6 місяців в Україні викрали більше 180 людей

Мобільний телефон допомагає шпигувати за його власником

Українські атракціони травмують і навіть вбивають

Кібер-ніж руйнує ракові пухлини за півгодини та 15 тисяч доларів

ВідеоЧи справді небезпечні вишки мобільного зв`язку?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: