Кібер-ніж руйнує ракові пухлини за півгодини та 15 тисяч доларів

В Україні безкровні операції з видалення ракових пухлин роблять тільки за тисячі доларів.

Гамма-ніж - апарат, який безболісно видаляє пухлини головного мозку - до 3 сантиметрів. Не вимагає трепанації черепа. Діє за допомогою променя, джерелом, якого є радіоактивний кобальт.

Коли вся Україна збирала гроші на лікарню майбутнього, там в одному з відділів мав би стояти гамма-ніж - для дітей. Презентація відбулась, та не лікарні, а чергової земельної ділянки під будівництво. Тож гамма-ніж – лише у проекті.

На подібне устаткування для дорослих теж збирали усією громадою. З миру по нитці - назбирали 4 мільйони гривень. І 80 мільйонів додали і з державного бюджету. Гамма-ніж мав би стояти в Інституті нейрохірургії. Там придбали, але не гамма-ніж, а лінійний прискорювач 33 мільйони гривень. Медики кажуть – він краще.

Лінійний прискорювач дає змогу видаляти пухлини як головного мозку, так і всього тіла. Пухлину видаляє поступово. Для одужання потрібно пройти кілька десятків опромінень.

Для такого обладнання потрібне окреме приміщення. Придбали прискорювач і розпочали будівництво. Ось ці три поверхи будують уже два роки. І прискорювач іще в обгортці. Обіцяють, що машина запрацює до кінця року. У планах - робити півтори тисячі операцій на рік. Але не обов'язково вони будуть безкоштовними – тільки у тому разі, якщо лікарі отримуватимуть гроші з бюджету. Але, вочевидь, бюджетних коштів як завжди на це не вистачатиме.

А от у приватних клініках в Україні лінійні прискорювачі працюють не один рік. Цілих два є під Києвом. Тут одночасно опромінюються 30-35 людей, повне лікування - від 10 до 40 сеансів. Вартість одного сеансу - майже 2 тисячі гривень.

В іншій приватній клініці під Києвом - останнє слово техніки. Це кібер-ніж, перший у Східній Європі. Руйнує пухлини головного мозку розмір яких до 7 сантиметрів. Без трепанації черепа і з першого разу. Пухлина може бути видалена за 30-90 хвилин, після хворий може сідати за кермо і самостійно їхати додому.

Така операція коштує 15 тисяч доларів. Плюс обстеження - від однієї до п'яти тисяч гривень.

Безкровну операцію з видалення пухлини мозку за державний кошт все ж можна зробити. Щоправда - лише за кордоном. Для цього варто стати у чергу, яку формують при Міністерстві охорони здоров'я та в Інституті нейрохірургії.

Щоб стати у чергу при МОЗ варто подати такі документи: виписку з історії хвороби та договір із країною, де буде операція. А головне - висновок головного спеціаліста МОЗ, що хворого не можуть прооперувати в Україні.

Нині в черзі, сформованій при міністерстві - лише шестеро. Охочих близько трьох тисяч, але їх – як стверджують чиновники - можуть прооперувати і в Україні. Розрізавши череп.

Подробиці операцій з видалення пухлин в Україні досліджувала ТСН.варта

Дивіться інші сюжети "вартових" ТСН:

Курці стали "кастою недоторканих" в Україні

Неякісні БАДи можуть коштувати життя

Вода з пластикових пляшок містить небезпечні сполуки

На зборі грошей на лікування дітей наживаються шахраї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: