Кібер-ніж руйнує ракові пухлини за півгодини та 15 тисяч доларів

В Україні безкровні операції з видалення ракових пухлин роблять тільки за тисячі доларів.

Гамма-ніж - апарат, який безболісно видаляє пухлини головного мозку - до 3 сантиметрів. Не вимагає трепанації черепа. Діє за допомогою променя, джерелом, якого є радіоактивний кобальт.

Коли вся Україна збирала гроші на лікарню майбутнього, там в одному з відділів мав би стояти гамма-ніж - для дітей. Презентація відбулась, та не лікарні, а чергової земельної ділянки під будівництво. Тож гамма-ніж – лише у проекті.

На подібне устаткування для дорослих теж збирали усією громадою. З миру по нитці - назбирали 4 мільйони гривень. І 80 мільйонів додали і з державного бюджету. Гамма-ніж мав би стояти в Інституті нейрохірургії. Там придбали, але не гамма-ніж, а лінійний прискорювач 33 мільйони гривень. Медики кажуть – він краще.

Лінійний прискорювач дає змогу видаляти пухлини як головного мозку, так і всього тіла. Пухлину видаляє поступово. Для одужання потрібно пройти кілька десятків опромінень.

Для такого обладнання потрібне окреме приміщення. Придбали прискорювач і розпочали будівництво. Ось ці три поверхи будують уже два роки. І прискорювач іще в обгортці. Обіцяють, що машина запрацює до кінця року. У планах - робити півтори тисячі операцій на рік. Але не обов'язково вони будуть безкоштовними – тільки у тому разі, якщо лікарі отримуватимуть гроші з бюджету. Але, вочевидь, бюджетних коштів як завжди на це не вистачатиме.

А от у приватних клініках в Україні лінійні прискорювачі працюють не один рік. Цілих два є під Києвом. Тут одночасно опромінюються 30-35 людей, повне лікування - від 10 до 40 сеансів. Вартість одного сеансу - майже 2 тисячі гривень.

В іншій приватній клініці під Києвом - останнє слово техніки. Це кібер-ніж, перший у Східній Європі. Руйнує пухлини головного мозку розмір яких до 7 сантиметрів. Без трепанації черепа і з першого разу. Пухлина може бути видалена за 30-90 хвилин, після хворий може сідати за кермо і самостійно їхати додому.

Така операція коштує 15 тисяч доларів. Плюс обстеження - від однієї до п'яти тисяч гривень.

Безкровну операцію з видалення пухлини мозку за державний кошт все ж можна зробити. Щоправда - лише за кордоном. Для цього варто стати у чергу, яку формують при Міністерстві охорони здоров'я та в Інституті нейрохірургії.

Щоб стати у чергу при МОЗ варто подати такі документи: виписку з історії хвороби та договір із країною, де буде операція. А головне - висновок головного спеціаліста МОЗ, що хворого не можуть прооперувати в Україні.

Нині в черзі, сформованій при міністерстві - лише шестеро. Охочих близько трьох тисяч, але їх – як стверджують чиновники - можуть прооперувати і в Україні. Розрізавши череп.

Подробиці операцій з видалення пухлин в Україні досліджувала ТСН.варта

Дивіться інші сюжети "вартових" ТСН:

Курці стали "кастою недоторканих" в Україні

Неякісні БАДи можуть коштувати життя

Вода з пластикових пляшок містить небезпечні сполуки

На зборі грошей на лікування дітей наживаються шахраї

ВідеоЯк безболісно видалити пухлину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: