Візи на чорному ринку: дорого, але без черг і довідок

Нелегально шенгенська віза у чистий паспорт до Польщі коштуватиме 850 євро, жодних додаткових довідок не потрібно.

Західні дипломатичні представництва в Україні, створюючи перепони для отримання візових документів, не тільки принижують українців, а ще й "годують" чорний візовий ринок, підштовхуючи людей в руки напівлегальних ділків.

В Інтернеті сотні оголошень на кшталт "Багаторазова віза в Італію - 1500 євро. У Польщу - 800. Фірма гарантує".

Наприклад, шенгенська віза у чистий паспорт до Польщі коштуватиме 850 євро, жодних додаткових довідок не потрібно, лише копії внутрішнього паспорта і дві фотографії.

Польські партнери агенції надсилають фіктивне запрошення, нібито по роботі людині треба до них постійно їздити, наприклад, підписувати угоди. Далі, за словами представників нелегальних компаній, їм допоможуть зв'язки в посольстві.

Польський консул відкидає усі звинувачення. За його словами, те, що діється за воротами консульства - відповідальність української сторони.

Так, зокрема, можна купити місце в черзі. За 350 – 500 гривень. Дослідники "тіньового бізнесу" кажуть, що склалося враження нібито людей спеціально виснажують стоянням, щоб потім запропонувати швидке вирішення проблеми.

У Консульстві запевняють, проблему черг вирішують, як можуть, працюють до останнього клієнта. Але офіційних заяв на посередників люди, які стоять у черзі, писати не хочуть.

Представниця візового Комітету експертів, що працює при МЗС, Ірина Сушко каже, що чорний ринок зникне, коли отримати візу буде просто. Наразі ж замкнене коло: європейці зводять бюрократичні стіни, щоб запобігти корупції. Але саме ці стіни змушують українців шукати обхідні шляхи.

У посольствах скаржаться на навалу підробних документів. Кажуть, саме фальшиві запрошення, довідки про доходи та з місця роботи - головна причина відмов. Виявити всі підробки - неможливо. Але навіть того, що знаходять, досить, щоб підозрювати кожного, хто звертається за візою.

Як принижують власну гідність українців у закордонних консульствах – дивіться розслідування ТСН.варти.

Читайте також:

Країни ЄС відмовляють українцям у візах через підробки документів

Понад 150 українців судяться з Чехією

Українці зможуть їздити до Росії без відмітки в паспортах

Агенства підбирають непрофесійних нянь, щоб заробити більше грошей

ВідеоЯк отримати візу без посольства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: