Жертвами ліфтів стають десятки українців

У кожному третьому будинку у ліфтів вже закінчилися терміни придатності - вони відслужили 25 років і більше.

Ліфти в Україні - небезпечний і непередбачуваний вид транспорту. Щодня десятки українців застрягають у кабінах, зриваються разом з ними вниз, травмуються дверима.

Останнім часом жертвами ліфтів багатоповерхових будинків стали щонайменше троє людей – семимісячний хлопчик у Кіровограді, 11-річний школяр у Харкові, 20-літній студент у Чернівцях.

Часто мешканці у темряві входять до ліфту, коли кабіна не приїхала – і зриваються у шахту. А іноді падають разом із кабіною. Так минулого року весілля перетворилося на трагедію - десятеро гостей зайшли у вантажний ліфт 14-му поверсі і кабіна полетіла вниз. У двох пасажирів - переломи хребта, у матері нареченої - потрощена п'ята.

Серед гучних випадків, - три роки тому у новому, шикарному приміщенні Міністерства транспорту обірвався ліфт з 16-ма пасажирами. Люди вижили, але отримали фізичні і психологічні травми. Одному з постраждалих навіть вдалося відсудити у Мінтранса 23 тисяч гривень компенсації.

На курсах з виживання сьогодні в навчальній програмі виділені навіть окремі години, коли інструктор вчить, як поводитися у випадку аварії ліфта.

Зокрема, експерти застерігають: якщо ліфт зупинився посередині поверхів, в жодному випадку не можна вилазити з нього – якщо він раптово поїде (що цілком імовірно), людину просто розріже. Фахівці радять прижатися до стінки, у напівзігнутій позиції, і тримати руки напоготові стримати стелю, якщо вона раптово обвалиться.

У кожному третьому будинку в Україні - архаїчні ліфти. 25 років, відведених виробником, вони вже давно відслужили. Менше відсотка українців - високі чиновники і мешканці елітних новобудов – їздять на європейського рівня техніці.

Більшості ж мешканців самим доводиться контролювати стан свого ліфта. За цією технікою мають слідкувати п'ять організацій - ЖЕК, сервісна служба, Держгірпромнагляд, Міністерство ЖКГ. Але поки люди не заб'ють на сполох, самі комунальники ремонтувати чи встановлювати нові ліфти не квапляться.

Як вберегтися від потенційних машин смерті – дивіться відеосюжет ТСН.варти.

Читайте також:

Страхи великого міста: бандити, крадії та маніяки

Квартирні аферисти полюють на паспорти своїх жертв

Правила боротьби з недобросовісними ЖЕКами

Приватні та державні ЖЕКи: плюси і мінуси комунальної системи

ВідеоМашини смерті у кожному домі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: