Вчені знають, які жахи сняться вночі

Німецька газета опублікувала результати опитування на тему нічних кошмарів.

Вчені знають, які жахи сняться вночі
Найчастіше суть похмурих нічних фантазій зводиться до переслідувань. (Фото: rettungstrupp.de)
Німецька газета "Welt" опублікувала результати опитування на тему нічних кошмарів, проведеного серед 2019 жінок та чоловіків, починаючи з 14-річного віку.

Більше третини опитаних (37,3%) зізналися, що вони прокидаються в холодному поті від кошмарів кілька разів на рік.

Найчастіше суть похмурих нічних фантазій зводиться до переслідувань. Близько чверті респондентів (26%), яких мучать нічні жахи, назвали найчастішим мотивом жахливих сновидінь такий: "За мною женуться люди, я рятуюся втечею".

Багато хто прокидається в холодному поті тому, що у сні виявляється безсилим перед обличчям небезпеки і не може рухатися (25,1%).

У багатьох мурашки уві сні пробігають від такого сюжету: людина спізнюється на важливу подію, наприклад, на власне весілля або на співбесіду, на яку покладаються надії (23%).

Кожен п’ятий опитаний (20,8%), який страждає від нічних кошмарів, мучиться ночами від того, що його близькі пропадають або помирають.

Значно рідше такі сюжети, як страх перед іспитами (12,5%) або перед природними катаклізмами, стають визначальними для сновидінь німців.

Сни, у яких сплячого звільняють з роботи або виживають колеги, бачать лише 7% респондентів.

І тільки 7,2% прокидаються посеред ночі від того, що бачать уві сні, як їхнє волосся або зуби випадають або в них бракує руки або ноги.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: