Віагра підвищує рівень "гормону любові"

Препарат для лікування імпотенції сильфенафіл, більш відомий як "Віагра", здатний підвищувати рівень гормону окситоцину в крові.

Таблетка "Віагри" (Фото: hizone.info)
Про «Віагру» наслухались усі. Але мало хто знає про її побічні дії та наслідки безконтрольного прийому (Фото: hizone.info)
Відкриття американських учених є першим свідченням того, що ліки, призначені для відновлення ерекції, можуть впливати на якість інтимного життя не лише за рахунок збільшення притоку крові до статевих органів.

Окситоцин, який часто називають «гормоном любові», виконує важливу роль у регуляції психофізіологічних процесів, пов'язаних із репродуктивними функціями. Він викликає скорочення матки при пологах і стимулює лактацію, а також сприяє формуванню емоційного зв’язку між матір'ю та немовлям. Крім того, як у чоловіків, так і у жінок окситоцин виділяється гіпофізом під час оргазму.

Виділення окситоцину в кров гіпофізом регулюється фосфодієстеразою – ферментом, який також відповідає за звуження просвіту кровоносних судин. Остання обставина і зробила інгібітори фосфодієстерази п'ятого типу – сильденафіл і його аналоги – ефективними ліками від імпотенції. Блокуючи дію ферменту, вони підсилюють притік крові до статевого члена, збільшуючи силу і тривалість ерекції.

В ході дослідження, звіт про яке опублікований у Journal of Physiology, учені вимірювали кількість окситоцину, що виділяється гіпофізом піддослідних щурів у кров у відповідь на нервову стимуляцію. Під дією сильденафілу кількість гормону збільшувалась у три та більше разів. У той же час, за відсутності стимуляції гіпофіза сильденафіл не надавав практично жодної дії на рівні гормону в крові тварин.

Як пояснює автор дослідження Мейер Джексон, виявлений побічний ефект препарату навряд чи може представляти загрозу для споживача. У той же час, продовжує учений, не можна виключити, що сильденафіл не лише збільшує викид окситоцину в кров, але й стимулює синтез цього гормону в гіпоталамусі. Якщо такий вплив дійсно існує, це може означати, що механізми дії сучасних ліків від еректильної дисфункції не вичерпуються відновленням притоку крові до геніталій.

Експерименти на тваринах показали, що гормон окситоцин може виконувати важливу роль у формуванні соціальної поведінки, а також прихильності між статевими партнерами. У той же час, можливості сильденафілу знаходять усе більш широке застосування в медицині.

Наприклад, препарати на основі сильденафілу використовуються для лікування легеневої гіпертензії. А результати нещодавно проведеного дослідження вказують на те, що цей препарат здатний знижувати негативні наслідки порушення добових ритмів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: