Винайдено вакцину від ВІЛ

Біохіміки РАН стверджують, що розробили вакцину проти ВІЛ, під впливом якої імунна система активізує клітини-вбивці, що поїдають вірус.

Біохімікам Російської академії наук вдалося розробити вакцину проти ВІЛ-інфекції, під впливом якої імунна система людини виробляє не лише антитіла до вірусу імунодефіциту, але ще й активізує клітини-убивці, що поїдають чужорідні клітини.

Над створенням такого чудодійного препарату мікробіологи всього світу тяжко працювали ось уже 20 років. Але оскільки вірус постійно мутує, дуже складно розробити протиотруту.

Нова вакцина під робочою назвою комбівічвак складається зі штучних вірусоподібних частинок розміром від 40 до 100 нанометрів (1 нм = 10-9м), для одержання яких фахівці в білках вірусу імунодефіциту відібрали ті ділянки, що викликають відповідну реакцію імунної системи людини.

Коли фрагменти цих білків були відібрані, російські мікробіологи створили штучну вірусоподібну частинку. І, за їхніми словами, нову вакцину можна порівняти з капсулою, вміст якої знищує вже заражені вірусом клітини людини, а оболонка стимулює вироблення антитіл.

Як повідомили в Російській академії наук, нову вакцину уже випробували на мишах. Піддослідній тварині вколювали різні дози сироватки і стежили за її станом. Як показали перші результати, однократні ін’єкції не викликають змін в органах мишей, але якщо робити уколи впродовж деякого часу, то у гризунів починає погано працювати печінка. Однак пізніше ці дані не підтвердилися.

Мікробіологи зазначають, що вакцина не токсична і не послаблює стійкості організму до інфекцій. Але все-таки, всі її недоліки та переваги можна буде визначити лише під час клінічних випробувань на людині.

Тим часом, як повідомили у Представництві Європейської комісії в Україні, нова методика комбінованої антиретровірусної терапії (cART), що застосовувалася європейськими вченими, дозволяє відновлювати рівень імунітету ВІЛ-позитивних осіб до рівня здорових людей.

Комісія оприлюднила результати свого дослідження. У ньому взяли участь 1835 ВІЛ-позитивних пацієнтів із рівнем клітин СD4 близько 200 на мікролітр крові (норма 1000), які впродовж року проходили курс антиретровірусної терапії, в результаті чого змогли підвищити свій рівень клітин СD4 як мінімум на 100. Ті пацієнти, у яких було на початку терапії більше 350 клітин на мікролітр, впродовж трьох років досягли рівня клітин, який дорівнює рівню здорових людей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: