Вірус герпесу через поцілунок

За даними ВООЗ, смертність, обумовлена герпесвірусами, займає друге місце після грипу.

За даними ВООЗ, смертність, обумовлена герпесвірусами, займає друге місце після грипу. Справжня кількість хворих в Україні невідома. Це пов`язано з тим, що населення рідко звертається до лікарів при безсимптомних формах захворювання.

Що сучасніша і точніша діагноста, то більше збудників хвороб стають відомі людям. Сьогодні про герпесвірусні інфекції знає багато хто, і часто вважають їх нешкідливими. Але в той же час один із їх різновидів - вірус Епштейн-Барр може призвести до паралічу і смерті людини. 

"Вірусом Епштейн-Барр заражаються з раннього дитинства, - розповідає завідувачка лабораторією репродукції вірусів Інституту мікробіології і вірусології НАН України Надія Нестерова. - Він викликає інфекційний мононуклеоз, який передається повітряно-крапельним шляхом. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров`я, ним хворіють 90% населення земної кулі.

Ця хвороба починається з дуже високої температури, яка через кілька днів падає, а потім знов несподівано піднімається. У хворої дитини розвивається сильна ангіна. Значно збільшується селезінка, набухають лімфатичні залози - підщелепні, за вухами, може вражатися і центральна нервова система. Тому спочатку педіатри, як правило, вважають, що у дитини ангіна, її і лікують. Остаточний і правильний діагноз допоможе встановити тільки розгорнений аналіз крові.

Часто інфекційним мононуклеозом діти заражаються через іграшки, забруднені слиною хворої дитини. А ось підлітки можуть "підхопити" вірус з першим поцілунком. Недаремно інфекційний мононуклеоз називають хворобою "поцілунку".

Слід пам`ятати, що вірус виділяється зі слиною не лише в розпал захворювання, але і через шість і більше місяців після одужання.

Оскільки часто хвороба проходить у прихованій формі, багато людей навіть не підозрювали, що в дитинстві перехворіли мононуклеозом. А з наслідками хвороби вони можуть зіткнутися після багатьох років.

Ускладнення при інфекційному мононуклеозі можуть бути досить серйозними. Наприклад, розриви селезінки, набряк мигдалин і слизистої глотки, що може стати причиною закупорки верхніх дихальних шляхів. Можуть розвинутися міокардит, пневмонія, гепатит, гемолітична анемія”. 

За словами медиків, найстрашніше, що вірус Епштейн - Барр сприяє розвитку злоякісної пухлини лімфатичної тканини, назофарингеальної карциноми (рак гортані).

Оскільки діяти вірус починає, коли імунна система людини ослаблена, в першу чергу, він небезпечний для ВІЛ-інфікованих і людей, хворих на туберкульоз.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: