Вірус герпесу знищить ракові клітини

Генетично модифікований вірус простого герпесу, створений німецькими ученими, здатний знищувати ракові клітини.

Генетично модифікований вірус простого герпесу, створений німецькими ученими, здатний знищувати ракові клітини, залишаючи незайманими здорові клітини людського організму. За словами розробників, перші клінічні випробування нового методу лікування онкологічних захворювань приносять вельми обнадійливі результати.

У розробці німецької біотехнологічної фірми Medigene використаний вірус простого герпесу ВПГ-1, зараження яким призводить до появи виразок на губах і в порожнині рота. Модифікований варіант вірусу під назвою Nv1020 нездатний вражати здорові тканини, проте він інтенсивно розмножується в ракових клітинах, врешті-решт знищуючи їх.

Перші дані про ефективність нового методу лікування раку були оприлюднені на конференції Європейського онкологічного товариства в Лугано (Швейцарія).

У наданій на конференції доповіді описується випадок лікування важкої злоякісної пухлини товстого кишковика з численними метастазами у печінці і легенях. Шанси на виживання таких хворих при звичайному лікуванні близькі до нуля, проте поєднання традиційної хіміотерапії з чотиритижневим курсом, під час якого хворому чотири рази вводився препарат з Nv1020, привело до різкого скорочення об’єму злоякісних новоутворень. Метастази пухлини в області печінки вдалося знищити практично повністю. Пацієнт був як і раніше живий через 12 місяців після початку експерименту.

Раніше Nv1020 добре зарекомендував себе в ході доклінічних випробувань, які проводилися впродовж кількох років. Його безпека для пацієнтів була підтверджена під час першого етапу клінічних випробувань за участю 13 людей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: