На Чернігівщині через збій сайту ЦВК члени дільничних комісій засинали на ходу і ледве не билися

На Чернігівщині через збій сайту ЦВК члени дільничних комісій засинали на ходу і ледве не билися

Збій в системі "Вибори" тривав до 3 ночі / Фото: УНІАН

Люди рахували голоси на калькуляторі.

Збій у системі "Вибори" спровокував черги біля окружних виборчкомів і затягнув підрахунок голосів. Наприклад, на Чернігівщині до третьої ночі дані протоколів рахували на калькуляторах. На це пішло багато часу і нервів. Черга росла, члени дільничних виборчих комісій право першими подати документи виборювали навкулачки. А ті, кому довелося провести над скриньками з протоколами понад 10 годин, засинали на ходу, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Виснажені і голодні, члени дільничних виборчих комісій уже навіть не мали сили конфліктувати. Вони вистояли в черзі понад 10 годин і вже жалкували, що поспішали рахувати голоси на дільницях. Однак звільнитися раніше не вдалося. Поки система не працювала, протоколи обробляли все одно, але дуже повільно.

Мобільні телефони знадобилися членам окружних  виборчих комісій, бо там є калькулятор. Рахувати дані з протоколів довелося вручну через збій системи "Вибори". Сайт Цетральної виборчої комісії був недоступним до третьої ночі. Це пояснюють технічними проблемами в "Укртелекомі". Зокрема через те, що багато користувачів одночасно намагалися зайти на сайт.

Представники Комітету виборців побачили в цьому загрозу.

Сайт запрацював і черга майже розійшлася.

Нагадаємо, що ЦВК обробила 93,66 % протоколів: Порошенко лідер виборів з 54,43 % голосів

Кореспондент ТСН Алла Скорик.

Повʼязані теми:

Наступна публікація