Ярош ставить автографи на легендарних визитівках та мріє про пенсію

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ярош ставить автографи на легендарних визитівках та мріє про пенсію

До Євромайдану імʼя Яроша було невідомим / УНІАН

Постать лідера "Правого сектору" неоднозначно сприймається і в Україні.

Ім'я "Дмитро Ярош" стає ледь не найпопулярнішим українським міфом, яким російська пропаганда лякає своїх споживачів. Навіть учора російські ЗМІ назвали його лідером голосування, - йдеться телемарафоні ТСН.

На Євромайдані ця нікому до того невідома політсила неабияк конкурувала з радикальним ВО "Свобода". Реальна підтримка Яроша на цих виборах, як зʼясувалося, 1 % за результатами телевізійного екзитполу.

Журналісти ТСН.Марафон зʼясували подробиці невідомого життя Дмитра Яроша у Дніпродзержинську. Наприклад, з Ольгою Алокозовою Ярош одружився у 1993 році. Тоді наполіг, щоб дружина залишила роботу телефоністки на пошті й узялася за виховання дітей. Їх у них троє: 20-річна Анастасія, 17-річна Ірина і 6-річний Дмитрик. Усі вони раніше жили в хрущовці. Востаннє бачили його тут два місяці тому, коли в квартирі міняли вікна. Тепер у цій квартирі ніхто не живе. Сусіди Яроша називають щедрим. 

Їхній сусід згадує, як Дмитро у 1989 вперше підняв у центрі міста український прапор. Тоді це було дуже небезпечно. До національного руху Ярош приєднався в 17 років. Рік до армії був слюсарем на металургійному комбінаті, де працювали його батьки. Тоді ж активного хлопця помітили в осередку народного руху, згодом конгресу українських націоналістів. Далі він зосередився на розбудові "Тризуба", ідею якого привіз у Дніпродзержинськ із Дрогобича, де в педінституті вчився на вчителя української мови та літератури. За часи "Тризуба" Ярош здружився з нинішнім керівником Ради нацбезпеки Андрієм Парубієм. Кілька років тому заприятелював із нинішнім очільником СБУ Валентином Наливайченком.

Політична кар'єра Дмитра його класного керівника не дивує. Лідія Руденко згадує, що у 80-ті роки в їхній російськомовній школі він говорив російською. Найулюбленішими його предметами була історія, українська мова та література. Трійки мав із математики та англійської. Зараз родину Ярош сховав у будинку своїх батьків на околиці Дніпродзержинська. Хвіртку ТСН відчинив чоловік у камуфляжі зі зброєю. Сьогодні Дмитро Ярош переконує, що незаконних військових формувань "Правий сектор" немає. Члени партії є в складі "Нацгвардії", служать на Сході.

Один із найкумедніших російських міфів - це візитка Яроша, яку ніби-то знайшли в згорілому авто під Слов'янськом. Терористи, які обстріляли та підпалили авто, вбивши трьох людей у ньому, переконували, що то були бійці "Правого Сектору". Відтоді Ярош на візитівках ставить автограф.

Додому Ярош не приїздив уже кілька місяців. Лише раз бачив і онука Назара, якого в березні народила старша донька. Щастям він вважає завершення національної боротьби за України та повернення на пенсію в Дніпродзержинськ. Проте він не говорить, де братиме гроші на пенсію і не розкриває джерел фінансування своєї нинішньої предвиборної кампанії.

Нагадаємо, що раніше Дмитро Ярош показав дружину та відхрестився від чуток про палких шанувальниць

Кореспонденти ТСН Валентина Мудрик, Роман Сукач, Тимофій Кощій, Олена Усенко.

Наступна публікація