Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Черкасах безладдя: місцева виборча комісія бойкотує підрахунок голосів

В Черкасах два тижні не можуть підразувати голоси.

Через майже два тижні після виборів у Черкасах і досі немає ні міського голови, ані міської ради. Місцева ТВК фактично оголосила бойкот підрахунку голосів. У ситуацію втрутилася Центральна виборча комісія. Однак наскільки швидко місто отримає легітимну владу і досі не зрозуміло. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30. 

Понад  рік Черкаси не мають мера, а наприкінці лютого міськарада відправила у відставку виконувача обов'язків міського голови і саморозпустилася. Повернути обласному центру легітимну владу мали позачергові місцеві вибори. 

Вони відбулися за рекордної явки. За даними паралельного підрахунку, із відривом у  майже 20 відсотків від конкурентів переміг Сергій Одарич. Однак територіальна виборча комісія ніяк не зводить дані і не видає остаточний результат виборів. Члени комісії час до часу збираються але безрезультатно. Фактичний переможець виборів переконаний - на комісію тиснуть. 

"Ця комісія сформована ще тодішнім губернатором Тулубом. Там працює стабільна більшість із 14 членів комісії, десять членів комісії - це представники Партії регіонів, їхнього сателіту Народної партїї, їхнього сателіту Комуністичної партії і примкнувших представників партії Батьківщина. Оця коалція на сьогоднішній день протягом десяти днів не встановила вибори, затягуючи встновлення результатів виборів і доводячи ситуацію до абсурду", - каже переможець Сергій Одарич. 

У тому, що виборчий процес у місті намагаються зірвати, переконані й інші учасники перегонів. Вони кажуть, що у Черкасах укотре використовують технологію, коли після демократичного волевиявлення голоси рахують так, що достеменно встановити результат виборів неможливо. 

"Черкаси - це особливе місто. Тут постійно роками іде тотальне фальшування виборів. Це стало нормою, на цьому заробляють грошей. На цьому тримається влада. Тільки я у Черкасах три рази перемігши не отримав мандата депутат Верховної Ради. Щоб там не було, хто б там не переміг, але вибори у Черкасах відбулися", - каже Микола Булатецький, кандидат на посаду міського голови. .

Експерти в один голос переконують - порушень під час виборчого процесу, які могли б уплинути на його результат, не було. І таким чином  оголосити офіційні результати вже можна.

Якщо політичні ігри навколо посади черкаського міського голови триватимуть - це може  дорого коштувати місту.

"По суті сьогодні у місті повний колапс. Не фінансуються важливі проекти, не ремонтуються дороги, і не готується місто до опалювального сезону і просто ми через кілька місяців побачимо в Черкасах руїни, будинки без гарячої води, будинки без тепла. Дороги, по яких уже буде не можливо проїхати. Початок червня, а ще жодної ямки не було відремонтовано на черкаських дорогах!", - каже Одарич.

Тим часом бездіяльності черкаського тервиборчкому вже дала оцінку центральна виборча комісія: старий склад розпустила, нових членів ТВК, яких назвуть уже сьогодні, зобов'яжуть до 10-го червня встановити результат виборів.

Нагадаємо, у Черкасах патріоти розгорнули найбільший у світі прапор.

Кореспондент ТСН Олена Шворак 

ВідеоУ Черкасах досі немає ні мера, ні міської ради

Залиште свій коментар

Вибір редакції