Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Партії вже знають, скільки матимуть крісел у Раді, але триває запекла "битва" за самовисуванців

У парламент за партійними списками та по мажоритарці проходять кандидати, яких офіційно висунули 11 партій.

Учора Центральна виборча комісія опрацювала 100% бюлетенів на позачергових виборах до Верховної Ради України, що відбулися 26 жовтня. Уже всі дані є як по багатомандатному (партійні списки), так і по одномандатному (мажоритарному) округах.

Тож за партійними списками в парламент проходять шість партій, які долають необхідний 5-відсотковий бар'єр. По мажоритарці – десять представників ще п'ятьох партій.

"Свобода" по регіонах "нашкребла" собі на шість крісел у новообраній Раді. Проте серед них немає нинішніх лідерів цієї партії – усі вони "пролетіли" за партійними списками.

Найбільша когорта серед майбутніх нардепів-мажоритарників – 96 – самовисуванці. Ось за їхню прихильність і триватимуть найбільші політичні "торги" та підкилимні баталії.

Проте найбільша інтрига нині триває навколо парламентської коаліції. До неї мають увійти "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт" і "Самопоміч". Про своє бажання приєднатися до більшості заявили також радикали Ляшка і "Батьківщина".

Попередній "партійний" розподіл місць у Верховній Раді:

Партія

Партійні списки

Мажоритарка

Загалом

"Блок Петра Порошенка"

63

69

131

"Народний фронт"

64

18

82

Об'єднання "Самопоміч"

32

1

33

"Опозиційний блок"

27

2

29

Радикальна партія Олега Ляшка

22

-

22

ВО "Батьківщина"

17

2

19

ВО "Свобода"

-

6

6

"Правий сектор"

-

1

1

"Воля"

-

1

1

Партія Сергія Тігіпка "Сильна Україна"

-

1

1

"Всеукраїнське аграрне об'єднання "Заступ"

-

1

1

самовисуванці

-

96

96

27 місць у Раді залишаться вакантними - їх зарезервували за майбутніми мажоритарниками, коли проведуть вибори в окупованих Криму і на Донбасі.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр і можливий майбутній голова Верховної Ради Володимир Гройсман повідомив, що перше засідання новообраного парламенту може відбутися із 1 грудня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції