Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Запоріжжі триває перерахунок на проблемному 79 окрузі: комісія знайшла зіпсовані бюлетені

Комісії залишилось перерахувати результати з чотирьох дільниць.

На Запоріжжі досі триває перерахунок голосів у 79 мажоритарному окрузі, де за право отримати мандат зійшлися представник місцевого залізорудного комбінату Олександр Григорчук і самовисуванець Володимир Бандуров.

У ході перерахунку виявилось, що частина бюлетенів, які раніше зарахували на користь Григорчука, мають ознаки недійсних. Відповідна інформація вже з'явилась і на сайті ЦВК.

Тепер Володимир Бандуров випереджає свого опонента на 10 голосів, але, чи встигнуть в окрузі вчасно перерахувати бюлетені з усіх дільниць, неясно, тому що процес перерахунку голосів відбувається з численними провокаціями. 

Членам комісії у 79 окрузі працюють практично цілодобово. Останнє повідомлення про замінування паралізувало роботу окружкому майже на п'ять годин.

Після того, як комісія почала перерахунок голосів, такі провокації стали вже звичними. За підсумками голосування, перемогу тут спочатку віддали голові профкому місцевого залізорудного комбінату. Олександр Григорчук випередив свого опонента Володимира Бандурова лише на 138 голосів. Але суд зобов'язав комісію перевірити бюлетені на 12-ох дільницях. Під час перерахунку комісія доходить висновку, що частина бюлетенів, зарахованих на користь Григорчука, можуть вважатися недійсними.

У штабі Олександра Григорчука намагаються переконати комісію не відбирати перемогу. Зайві позначки на бюлетенях тут вважають такими, що не вплинули на волевиявлення.

У свою чергу, команда Володимира Бандурова запевняє, що докази є. Окрім цього, тут звинувачують керівників залізорудного комбінату у тиску на виборців. За словами людей, їх змушували голосувати за представника підприємства під загрозою звільнення. У штабі припускають – зайві позначки у бюлетенях можуть бути свідченням протесту робітників.

За словами довіреної особи кандидата Бандурова Наталії Джуги, на сьогодні виявлено 154 бюлетеня з двома позначками.

При цьому Ярослав Вигівський, голова ОВК № 79, заявив, що комісія проголосувала за те, щоб визнати недійсними бюлетені, які містили більше ніж одну позначку і ставили під сумнів волевиявлення осіб.

У результаті перерахунку на сайті ЦВК Володимир Бандуров вже вийшов на перше місце. Комісія будь-що намагається встигнути завершити процес до 10 листопада.

Членам комісії залишилося опрацювати бюлетені ще з 4-х дільниць. 79 округ на Запоріжжі – один з останніх, де досі не визначили переможця.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко доручив голові МВС Арсену Авакову та голові ЦВК Михайлу Охендовському взяти під контроль ситуацію на 59-му окрузі відповідно до їхніх повноважень.

Яків Носков, Андрій Хуповка, ТСН, 1+1.

Залиште свій коментар

Вибір редакції