Анатолій Гриценко

Офіційна біографія кандидата у президенти Анатолія Гриценка.

Кандидат у президенти Анатолій Степанович Гриценко народився 25 жовтня 1957 року в селі Багачівка Звенигородського району Черкаської області. Потім його батьки переїхали до шахтарського містечка Ватутіне, де знайшли роботу. Живуть там дотепер.

Батько, Степан Дем’янович, був гірничим рятувальником. Мати, Ганна Тихонівна, працювала на будівництві, у комунальних підприємствах. Має молодшого на сім років брата Віталія - майора запасу.

Після восьмого класу, в 1972 році, вирішив вступити до Київського суворовського військового училища, на вступних іспитах набрав найвищий бал.

Після училища мріяв стати льотчиком, але не зміг через проблеми із зором. Вступив до Київського вищого військового авіаційного інженерного училища, на факультет авіаційного обладнання.

Після закінчення КВВАІУ у 1979 році отримав призначення в авіаційний полк, що був дислокований біля міста Охтирка Сумської області. В полку було 120 навчально-бойових літаків Л-39.

Після служби у військах також почав займатися наукою і 1981 року вступив до ад’юнктури (військової аспірантури). За три роки достроково захистив кандидатську дисертацію на тему "Автоматизація управління важким військово-транспортним літаком на режимі посадки". Розрахунки виконувалися для літака Ан-124 "Руслан" у взаємодії з КБ імені Антонова.

Після захисту дисертації вісім років займався викладацькою роботою в рідному КВВАІУ. Там же почав займатися політикою - приєднався до демократичної платформи в КПРС.

З 1992 року почав працювати у новоствореному Управлінні військової освіти Міністерства оборони. Завданням була адаптація військової освіти України до нових реалій.

1993 року потрапив на навчання до США. Після півторарічного навчання переїхав із міста Сан-Антоніо, штат Техас, до Університету Військово-повітряних сил США, де навчався протягом наступного року у місті Монтгомері, штат Алабама. Набагато пізніше, у 2008 році, користуючись своїми знаннями, читав лекцію в Гарвардському університеті. Після США повернувся до того самого Управління освіти в Міноборони.

Пізніше брав участь у започаткуванні Центру нового Управління проблем воєнної безпеки та військового будівництва, де працював три роки.

У 1997 році Олександр Разумков запросив Гриценка працювати в апараті Ради національної безпеки та оборони, де два роки очолював Аналітичну службу.

Наприкінці 1999 року звільнився з армії. Почав працювати у Центрі імені Разумкова, створеному після смерті науковця.

4 лютого 2000 року експерти центру провели перший круглий стіл, де виклали своє бачення реформи український Збройних сил.

У 2004 році підтримав на виборах президента Віктора Ющенка. У 2005 році став міністром оборони.

У 2008 році створив громадську організацію "Громадянська позиція". Після виборів 2007 року припинив роботу в уряді (працював із прем'єрами Юлією Тимошенко, Юрієм Єхануровим і Віктором Януковичем). Після виборів потрапив до парламенту в складі фракції "Наша Україна - Народна самооборона" і обійняв посаду голови Комітету з питань нацбезпеки та оборони.

Одружений на Юлії Мостовій - журналістці, заступнику головного редактора газети "Дзеркало тижня". Має 30-річного сина Олексія і 26-річну доньку Світлану. 

Молодший син - Гліб Разумков, син покійного Олександра Васильовича Разумкова, якого всиновив Гриценко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: