Крим буде самостійно вирішувати, коли проводити вибори

КС визнав неконституційним визначення Верховною Радою року проведення виборів до парламенту Криму.

Конституційний Суд України визнав неконституційним визначення року проведення виборів до Верховної ради Автономної республіки Крим у Законі України "Про затвердження змін до статті 22 Конституції Автономної республіки Крим щодо строку повноважень Верховної Ради Автономної республіки Крим", прийнятому Верховною Радою України.

Таке рішення оприлюднив сьогодні голова КС Андрій Стрижак.

Зокрема, КС у своєму рішенні визнав таким, що не відповідає Конституції України, словосполучення "які будуть проведені у 2010 році" першого речення пункту 1 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про затвердження змін до статті 22 Конституції Автономної республіки Крим щодо строку повноважень Верховної Ради Автономної республіки Крим" від 19 березня 2009 року. Це словосполучення втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом цього рішення.

КС мотивував своє рішення тим, що у першому реченні пункту 1 розділу II Прикінцевих положень закону ВР України вказала рік проведення чергових виборів до Верховної Ради АРК, що є складовою дати проведення цих виборів, яку повноважна встановлювати Верховна Рада АРК. На думку КС, визначаючи при прийнятті закону час проведення виборів до представницького органу Автономії, Верховна Рада України втрутилася у компетенцію Верховної Ради АРК.

"Фактично, Конституційний суд прийшов до висновку, що словосполучення, яке викладено у першому реченні, "які будуть проведені у 2010 році" - є складовою строку проведення виборів, тому зазначене словосполучення визнано неконституційним", - сказав на прес-конференції суддя-доповідач з цього питання Сергій Вдовиченко.

Нагадаємо, у вересні 2008 року було прийнято ухвалу ВР Криму про внесення змін до статті 22 Конституції автономії про збільшення терміну повноважень кримських депутатів з 4-х до 5-ти років. У березні 2009 року парламент країни прийняв закон, який передбачає внесення змін до Конституції Криму в частині продовження терміну повноважень депутатів ВР автономії, при цьому обмовляється, що дія закону не розповсюджується на нинішнє скликання, зміни вступають в силу після обрання нового складу парламенту республіки.

У червні кримські депутати звернулися в КСУ з проханням визнати неконституційним рішення ВР про призначення виборів до парламенту автономії на 2010 рік.

Читайте також:

Російськомовні організації України оприлюднили передвиборчу вимогу

ВР Криму відмовилась від перейменування на "Верховный совет"

Із керівництва кримського парламенту вигнали російських націоналістів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: