"Батьківщина" пройшла в Раду завдяки конфлікту між Тимошенко і Яценюком - експерт

"Батьківщина" пройшла в Раду завдяки конфлікту між Тимошенко і Яценюком - експерт

"Батьківщина" обігравала характери своїх лідерів

Тимошенко малювали силу волі, а Яценюку - розум.

Політтехнолог Об'єднаної опозиції Олег Медведєв розповів, як далося "Батьківщині" друге місце, і які прийоми вони змушені були для цього використовувати:

"Проект стратегії кампанії Об'єднаної опозиції готувала група консультантів: Ігор Жданов, Ігор Гринів, я і ще кілька людей. Ми готували проект стратегії, він вносився на розгляд ради ОО і керівництва штабу. Лідери Юлія Тимошенко, Арсеній Яценюк і Олександр Турчинов ставили багато питань, пропонували свої ідеї, і в процесі колективного обговорення народжувалася стратегія, яка потім і реалізовувалася", - розповідає Медведєв тижневику "Фокус".

Особлива роль у цьому процесі відводилася Тимошенко:

"Вона активно брала участь в кампанії і як образ, і як людина, і як політик. Хоча було б нещиро стверджувати, що вона безпосередньо нею керувала. Її можливості обмежені, але на стратегію вона впливала істотно", - зізнається політолог.

Друга роль дісталася Яценюку:

"Він теж брав гіперактивну участь у кампанії. У нього є політичне чуття і його мозок подібний до комп'ютера: надзвичайна швидкість обробки і аналізу інформації", - зізнається Медведєв.

Політтехнолог зізнається, як вдало вийшло об'єднати образи цих політиків:

"В образі Тимошенко завжди найсильнішою рисою була сила волі, а у Яценюка - розум, освіченість і інтелект. Але це не означає, що Тимошенко сильна, але не розумна, а Яценюк розумний, але слабак. Я кажу про риси, що переважають. Возз'єднання сили волі і розуму дало позитивний результат. - говорить Медведєв. - Для однієї частини наших виборців був важливий образ Тимошенко, для іншої - Яценюка. При цьому в загальній структурі виборців ОО були присутні люди, яким активно не подобалися або Тимошенко, або Яценюк. Поєднати це все було складно. Питання лідерства в кампанії теж було непростим - і міжособово, і технологічно".

Пояснив він, як йому далася робота з двома такими харизматичними лідерами:

"Більшість політтехнологів мріють працювати з кандидатом, подібним Януковичу, який, наскільки мені відомо, ніколи не заглядає на нашу кухню. Опіки там менше, свободи маневру більше. Хоча, підозрюю, і про результат запитують в манері, далекій від спілкування інтелігентних людей", - пояснює секрети своєї роботи експерт.

Наостанок він розповів про те, що виборці не оцінили негативну по відношенню до конкурентів рекламу:

"Ролики імпонували як фільм або міні-серіал, тому що їх знімав один з кращих українських режисерів, але людям хотілося чогось позитивного, доброго, яскравого і світлого. Тому гасло "Ми їх зупинимо" ми використовували тільки до середини вересня", - говорить Медведєв, додаючи, що потім акцент став робитися на програму ОО.

Особливою гордістю "Батьківщини" політтехнолог назвав відсутність конфлікту з "УДАРом":

"Ряд взаємних дрібних уколів не враховується. Така стратегія себе виправдала і відкрила можливість для співпраці трьох політичних сил, яка демонструється в перші поствиборні дні", - резюмує Медведєв.

Зазначимо, що на виборах-2012 об'єднані опозиціонери набрали 25,54% за партійними списками, а експерти "Фокусу" оцінили їх витрати на передвиборчу кампанію в 480 млн грн.

Повʼязані теми:

Наступна публікація