У ЦВК рекомендації Ради порівняли з порадами купити мило, мотузку та повіситися

Дата публікації
Перегляди
3577
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У ЦВК рекомендації Ради порівняли з порадами купити мило, мотузку та повіситися

Магера прокоментував останні виборчі події / Фото: gbgalsgallery.com

Андрій Магера вважає, що перевибори Україні необхідні.

Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера розповів про дату перевиборів на проблемних округах, початок роботи недоукомплектованої Ради та дії, на які може піти влада, щоб ввести норму про обрання президента в парламенті.

Як пише "Фокус", критикувати владу Магері не вперше - у 2004-му він не підписав протокол ЦВК, згідно якого перемогу на президентських виборах отримав Віктор Янукович. Тепер, зізнається, ситуація не так безнадійна. За партійними списками вибори пройшли успішно, а за 5 проблемним округах ЦВК може провести перевибори. Правда, поки що він у цьому не сумнівається - для цього потрібна ініціатива влади, яка наміри провести чесні вибори поки більше декларує.

Ось як він коментує рекомендації Ради, з одного боку, зробити все для встановлення результатів виборів, з іншого - провести перевибори:

"Це схоже на дві поради: одна - купити мило, мотузку і повіситися, а друга - купити мило, мотузку і довго перед цим думати. Нагадаємо, що постанови Ради не є законом і містять рекомендації - ЦВК не є об'єктом парламентського контролю. Але і ми не можемо самостійно призначати повторні вибори в цих округах, - упевнений Магера. - Тому будемо чекати змін в законодавстві, і тільки після цього буде рішення про перевибори".

Натомість, на його думку, парламент цілком може працювати і без п'ятьох депутатів. Він згадує, що парламент другого скликання починав роботу в умовах обрання 445 депутатів - легітимною Рада вважається, якщо обрано не менше 300 депутатів.

Якщо відбудуться перевибори, то не раніше кінця березня, впевнений Магера. Взагалі він не прихильник ідеї проводити їх, як можна раніше. Тим більше є і серйозна проблема - фінансування з держбюджету, про розміри якого поки неможливо говорити навіть приблизно.

У повторних виборах зможе брати участь кожен бажаючий - навіть ті, хто йшли за партійними списками. Правда, для цього їм треба буде подати заяву про скасування реєстрації за списком.

Альтернатив переголосуванню на проблемних ділянках Магера не бачить. У приклад він наводить 223-й округ Києва, де вже зіпсовані бюлетені. Він відзначає, що прокуратура могла б зробити перевірки і з'ясувати, хто там порушував закон, але проблема в тому, що, швидше за все, цього ніхто не захоче робити.

Юрист вважає, що камерами на ділянках, на придбання яких з бюджету було виділено близько мільярда гривень, через 2,5 роки, коли відбудуться наступні вибори, можна буде тільки забивати цвяхи - до того часу техніка застаріє. Тому всі ці ноутбуки і камери повинні бути передані органам виконавчої влади.

Порівняв Магера і вибори 2007 і 2012 року:

"Минулі були чистіше. Перша причина - рішення про перехід на пропорційно-мажоритарну систему була помилкою, друга - тоді влада не втручалася у виборчий процес", - вважає Магера.

Наостанок він прокоментував чутки про можливе скасування виборів президента:

Про це говорити зарано. Але я в це не вірю - для цього потрібно внести зміни до конституції 300 депутатськими голосами, яких у влади немає. По-друге - будь-яка спроба скасувати вибори президента загрожує наслідками - це буде розглядатися як звуження конституційних прав громадян", - резюмував член ЦВК.

Нагадаємо, вчора, 15 листопада, регіонал Володимир Олійник запевнив, що через 5 днів Рада прийме закон про перевибори.

13 листопада результати виборів народних депутатів України були оприлюднені в газеті Верховної ради "Голос України". За партійними списками до парламенту обрано 225 народних депутатів, в одномандатних округах обрано 220 депутатів.

У п'яти одномандатних округах ЦВК визнав неможливим встановити результати виборів, а Верховна рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах. Мова йде про округи №94 (Обухів Київської обл.), 132 (Первомайськ Миколаївської обл.), 194 і 197 (Черкаська обл.), 225 (Київ, Шевченківський район).

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
3577
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація