У повному складі Рада запрацює не раніше лютого наступного року

Дата публікації
Перегляди
2868
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У повному складі Рада запрацює не раніше лютого наступного року

Опозиції доведеться йти на перевибори

В обох таборах де факто вже готуються знову битися за 5 гарячих депутатських крісел.

ЦВК наразі оголосила остаточні результати виборів лише за партійними списками. Склад іншої половини Парламенту - досі предмет протестів, судових позовів і радикальних заяв.

Ще в понеділок опозиція була налаштована войовничо і не збиралася здавати жодного мандата без бою. У раду мають зайти одразу 450 депутатів, а не 445, як оголосила ЦВК, йдеться у сюжеті ТСН.

Арсеній Яценюк з цього приводу висловився: "Ми не визнаємо ті висновки, які ЦВК зробила по 5 округах. Ми вимагаємо від ЦВК визнати результати голосування за опозиційними кандидатами".

У протоколах із мокрими печатками - все чорним по білому, наполягають опозиціонери. І для встановлення результатів у 5 спірних одномандантних округах Центрвиборчкому варто лише підняти наявну документацію. Змусити ж ЦВК зробити це опозиціонери обіцяють через суд. 

Якщо спірним мажоритарникам від "Батьківщини" не дадуть мандатів, опозиція обіцяє висловити недовіру членам ЦВК і пустити в хід всі парламентські та вуличні засоби боротьби. Втім, протягом тижня час для нових гучних виступів так і не настав, хоча приводів було достатньо.

Вже у вівторок регіонали подали в Раду законопроект, який робить можливими перевибори на скандальних округах. Зараз у законі немає такої підстави, як "не змогли порахувати", а тепер буде, і це, кажуть в партії влади, - політичний компроміс.

Депутат від ПР Володимир Олійник розповів: "Всі члени ЦВК, в тому числі і представники від опозиційних партій, проголосували одноголосно, що неможливо встановити результат голосування. Тоді вони звернулись до Верховної Ради. Ми пропонуємо зміни до закону, які дозволять нам провести перевибори. Це був добрий вихід". 

В опозиційному таборі нічого доброго у документі не бачать.

"Ці перевибори - це насправді намагання позбавити перемоги тих людей, за яких дійсно проголосували українці. А отже цей закон не вирішує головної проблеми - фальсифікації результатів", – заперечив опозиційний кандидат Андрій Пишний.

Голосувати за такі зміни до виборчого закону опозиціонери не будуть, про що й заявили. Але і без них регіоналам вистачить голосів. Тож в обох таборах де факто вже готуються знову битися за 5 гарячих крісел, і навіть називають дату голосування - через два місяці в останню неділю.

Розіграти партію по-іншому опозиціонерам вже не вдасться – доведеться йти на перевибори. У четвер Вищий адміністративний суд позбавляє "Батьківщину" останньої надії виправити результати на спірних округах без перевиборів.

Опозиція ще обіцяє продовжити боротьбу в Європейському суді, але справи там розглядаються місяцями, а то й роками. З оперативної зброї у незгодних лишилося тільки блокування трибуни, коли на порядок денний винесуть регіональний законопроект.

Чи готові чинні депутати від опозиції відстоювати інтереси своїх наступників - побачимо вже найближчого вівторка. Саме тоді регіонали планують поставити на голосування законопроект про перевибори. Навіть якщо ухвалять його бліц-крігом, до присяги в новій Раді підуть 445 депутатів. У повному ж складі парламент 7-го скликання запрацює не раніше лютого наступного року. 

ЦВК не може оголосити переможців виборів

ЦВК не може оголосити переможців виборів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
2868
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація